Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
İNSANI YENİDEN DÜŞÜNMEK - MODERN DÜŞÜNCEDE TEMEL TARTIŞMALAR ( İNSANI YENİDEN DÜŞÜNMEK - MODERN DÜŞÜNCEDE TEMEL TARTIŞMALAR )
İNSANI YENİDEN DÜŞÜNMEK - Modern Düşüncede Temel Tartışmalar
İNSANI YENİDEN DÜŞÜNMEK - MODERN DÜŞÜNCEDE TEMEL TARTIŞMALAR ( İNSANI YENİDEN DÜŞÜNMEK - MODERN DÜŞÜNCEDE TEMEL TARTIŞMALAR )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13,5 x 21 cm
Sayfa Sayısı
: 384
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786056900716
Basım Yılı
: Mart 2019
Aynı gün kargo
(16:00'a kadar geçerli)
%27 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 56,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 40,88 TL
Kazanılan Puan
: 88 AP
Bu kitabı 6,81 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Kategoriler
Bu ürünü 383 kişi görüntüledi.
İnsanın mahiyetine ilişkin tasavvurlar, tarih boyunca insani eylemlerin etik. politik ve metafizik yönelimlerini tayin etmiştir. Dolayısıyla ahlaki tercihlerden toplumsal örgütlenmelere, devlet düzenlerinden eğitim sistemlerine kadar ortaya çıkan birçok yapının, insanın ne olduğu sorusuna verilen cevabın doğrudan ya da dolaylı bir tezahürü olduğu söylenebilir. Bu sebeple insanın ne olduğu sorusu, her türden alem tasavvuru için merkezi bir mahiyet arz eder. Modernite. insanın mahiyetine dair klasik tasavvurları radikal bir şekilde dönüştürerek insanlık tarihindeki en önemli kırılmalardan birini ortaya çıkarmıştır. Bu sebeple modern döneme ilişkin doğru kavrayışa ulaşmanın bir yolu. insan tasavvurunun bu dönemde geçirdiği dönüşümleri tespit ve analiz etmekten geçer.

Bu kitapta ağırlıklı olarak insanın mahiyetine dair, modern Batı düşüncesindeki tartışmalar ele alınmakta; çeşitli ilmi disiplinlerin oluşumunda ve dönüşümünde bu alanlardaki farklı insan tanımlarının etkisi değerlendirilmektedir. Ayrıca kitap, modernlikle birlikte ortaya çıkan dönüşümlerin islam dünyasındaki insan tasavvurlarını nasıl etkilediği sorusuna cevap sağlayacak şekilde, çağdaş İslam düşüncesinde yer alan çeşitli tartışmalara da yer vermektedir. Bu sayede okuyucular, köklü bir biçimde değişen evren ve insan tasavvurunun eş düzeyli ve eş zamanlı etkilerini takip etme imkanı bulacaklardır.

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin