Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
İŞGALCİ (  )
İşgalci
İŞGALCİ (  )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 21 x 13,5 cm
Sayfa Sayısı
: 377
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786054195756
Basım Yılı
: Mayıs 2011
1-3 iş günü temin
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 10,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 7,50 TL
Kazanılan Puan
: 28 AP
Bu kitabı 1,25 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Kategoriler
Bu ürünü 179 kişi görüntüledi.

İşgalcinin, katlettikleri insanların cesetleri önüne geçip, hatıra fotoğraf, çektirmeleriyle ünlü askerleri, bir Filistin evini daha yıkmak için geldiler. Önlerine Amerikalı genç kız Rachel dikildi. Rachel’e; “Çekil yoksa seni de evle birlikte dümdüz ederiz. ” dediler. Rachel; “Ölürüm ama bu insanların evini başlarına yıkmanızı izlemem. ” diye haykırdı. İşgalcinin askerleri, buldozeri önce Rachel’in üstüne sürdüler. . .


Rachel, işgalciye karşı olmak için bir devrimci ya da eylemci, hatta Müslüman olmaya bile gerek olmadığını sadece insan olmanın yeterli olduğunu tüm dünyaya gösterdi.


İsrail tanklarının önünden kaçan sözde Arap Ordularına inat Rachel bir adım bile kıpırdamadı yerinden. Filistin’in birçok ünlü ismi, İsrailliler ile kumar masalarında zar atarken, Amerikalı Rachel işgal altındaki insanlar için masaya hayatını koydu.


O dünya güzeli aydınlık yüzü, işgalciler tarafından tanınmaz hale getirildi. Bakmaya cesaretiniz var ise; internette arama motorlarından birine girin ve “Rachel Corrie” diye yazın, sonra çıkan fotoğraflara bir bakın ve başka bir şey söylemeye gerek kalmadığını göreceksiniz.


Rachel’in başından geçenleri, okuma yazma bilmeyen ama gerçek bir mümin olan anneme anlattığımda ağlayarak tek bir cümle söyledi; “Uşağım, Allah onun için özel bir cennet yapsın. . . ” O’nun anısını yaşatmak anısına küçük de olsa bir şey yapabilmiş olmak için kitabımı Rachel Corrie’ye ithaf ediyorum.


O’nun canı pahasına karşı çıktığı işgale, ben en azından kalemim ile karşı durayım istiyorum. Ben, Müslüman bir Türk olarak, kanını topraklarımızda döken Rachel’i saygı ile selamlıyor, Allah’ın rahmetinin O’nu kuşatacağına tüm kalbimle inanıyorum.


İşgalcinin gözyaşı ve kan ile suladığı bu topraklar, son huzurlu günlerini daha dün denecek kadar kısa zaman evvel, dedelerimiz zamanında yaşadı. Amerikalı bir genç kız, bizim insanımız ve topraklarımız için canını vermişken, ben nasıl işgalcinin zulmüne seyirci kalabilirim.


Hz. İbrahim’in içine atıldığı ateşe su taşıyan minik serçeye; “Senin taşıdığın bir damlacık su ile bu kocaman ateş söner mi?” demişler. Minik serçe; “Ateşi söndüremeyeceğimi biliyorum. Önemli olan tarafımız belli olsun. ” karşılığını vermiş. Yazdıklarım serçenin su taşıması misalidir. İstiyorum ki tarafım belli olsun. Bu kitabın bir kısmı Filistin’de, bir kısmı ise sözde İsrail topraklarında yazıldı. Bazı bölümler ise işgal topraklarında tuttuğum notların Türkiye’de düzenlenmesi ile oluştu. Kitabımda eksik kalan ve takviye edilmeye ihtiyaç duyulan yerler muhakkak vardır ama inanın samimiyet ile yazılmamış tek harf yoktur.


Filistin ve İsrail üzerine söylenecek çok söz vardır. Bölgede yaşanan olayların tarihi, bölgedeki inançlar, bu topraklarda iz bırakmış peygamberlerin menkıbeleri, kültürel ve tarihi miras, kişilerin portreleri birçok konuda bölgeyi benden çok daha iyi bilen isimlerin, bu çirkin işgal ve Filistin toprakları üzerine çok daha derin içerikli kitaplar kaleme alacaklarından eminim.

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin