Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
İSLAM TARİHİ-12 ZENGİLER DÖNEMİ ( İSLAMİ İDARENİN YENİDEN HAKİM KILINMASI )
İslam Tarihi-12 Zengiler Dönemi İslami İdarenin Yeniden Hakim Kılınması
Yorumları oku
%30 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 23,5 x 16,5 cm
Sayfa Sayısı
: 560
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
kargolanamaz.
Liste Fiyatı
: 48,60 TL
İndirimli Fiyatı
: 34,02 TL
Kazanılan Puan
: 139 AP
Barkod
: 9786054818679
Basım Yılı
: 2014
Kategoriler
Ürünün Tanıtımı

Siyaset eğitim ya da medya alanında İslam’ın savunuculuğunu üstlenmiş her Müslümanın Allah Teala’nın kitabını Resulullah (s.a.v) ’in sünnetini ve ilk halifelerin uygulamalarını bilmeleri şarttır. Yine bu kimselerin İslam tarihinde ve orada vuku bulmuş olaylardan, İslam’ın ezeli düşmanlarından ve İslam ve bu düşman ideolojiler arasındaki mücadeleden gafil olması düşünülemez. Zira bu kimseler hem ümmeti bu gibi düşmanlardan korumak hem de ümmeti şuurlandırmak zorundadırlar.


Nureddin Mahmud’un hayat hikayesinde bugün karşılaştığımız yerel veya küresel birçok soruna cevap bulmak mümkündür. Daha önce nasıl ki Ömer b. Abdulaziz Müslümanlar için örnek olmuşsa şimdi de Nureddin Zengi’nin tecrübesi; müslümanların her türlü zorluğun üstesinden gelebileceğine önemli bir tarihi örnektir.


Nureddin Zengi, Nizamiye Medreselerinde yetişmiş kişilerden istifade ederek, onları Ehl-i Sünnet ve’l-Cemaat’in görüşlerini  yaymak ve Rafizi- Şii düşüncelerine karşı mücadele etmek üzere devletin çeşitli kademelerinde görev verdi. Amacı Kur’an ve Sünnet’i her alana hakim kılmaktı. Hanefi, Şafi, Maliki ve Hanbeli alimler arasında ayrım yapmadığı gibiEhl-i Sünnet üzere olan tasavvuf şeyhlerine de destek oldu ve onları kendi projelerine destek olmaya yönlendirdi. Böylece bütün Müslüman evlatlarının katılımıyla Şia ve diğer şapkın mezheplerinden karşısında geniş ve muhkem bir Ehl-i Sünnet ve’l-Cemaat cephesi kurmayı başardı.

Bu ürünü 151 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: