Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
İSTATİSTİKSEL VERİ ANALİZİ 1 ( SPSS VE MINITAB UYGULAMALI )
İstatistiksel Veri Analizi 1
İSTATİSTİKSEL VERİ ANALİZİ 1 ( SPSS VE MINITAB UYGULAMALI )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 23,5 x 16,5 cm
Sayfa Sayısı
: 164
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9789758606573
Basım Yılı
: Ocak 2007
1-3 iş günü temin
%24 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 25,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 19,00 TL
Kazanılan Puan
: 71 AP
Bu kitabı 3,17 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Kategoriler
Bu ürünü 178 kişi görüntüledi.

2000’li yıllarla birlikte bilgisayar ve internet ortamının sağladığı veri çokluğu, veri analizi ile ilgili kavram ve konuları popüler hale getirmiştir. Günümüzde, sayıları her geçen gün artan paket programları ile istatistiksel veri analizini uygulayabilmek oldukça kolaylaşmıştır. İstatistiksel Veri Analizi -1 (SPSS ve MINITAB Uygulamalı) başlıklı bu kitabın kaleme alınış amacı, konu anlatımından ziyade iki popüler istatistiksel paket programı olan SPSS ve MINITAB’dan elde edilen çıktıların yorumlanabilmesine hizmet etmektir.


İstatistiksel veri analizi oldukça geniş kapsamlı bir konudur. Bu kitap bir seri olarak kaleme alınması düşünülen bu konunun ilk kitabıdır. Kitapta ele alınan başlıklar betimleyici ve çıkarımsal istatistiğin bazı temel konularıdır.


Kitapta öncelikle kullanılacak analiz türünü belirleyen ölçek düzeyleri ele alınmış ve hemen ardından veri ve türleri açıklanmaya çalışılmıştır. Verilerin görsel olarak yapılarını ortaya konan grafikler konusu, farklı grafikler ele alınarak ve yorumları yapılarak anlatılmaya çalışılmıştır.


Ardından veri grubunu özetlemeye yarayacak, betimleyici istatistikler konusu kısaca ele alınmış, devamında ise hipotez testleri, varyans analizi ve doğrusal regresyon konusu, SPSS ve MINITAB paket programlarından elde edilen çıktılar üzerinde açıklanmaya çalışılmıştır. Uygulamalarda SPSS 10. 0 ve 13. 0 ile MINITAB 14. 0 sürümleri kullanılmıştır. Kitabın sonunda ise öğrencilere ve ilgili araştırmacılara yararlı olabilecek, kitapta anlatılan konulara ilişkin olarak hazırlanan sorular kısmına yer verilmiştir.

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: