Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
İZ DERGİSİ SAYI: 11 (  )
İz Dergisi Sayı: 11
İZ DERGİSİ SAYI: 11 (  )
Basım Dili
: Türkçe İngilizce
Ebatı
: 20 x 13,5 cm
Sayfa Sayısı
: 112
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 3990000008196
Basım Yılı
: Belirtilmemiş
kargolanamaz.
%20 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 15,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 12,00 TL
Kazanılan Puan
: 43 AP
Bu kitabı 2,00 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 139 kişi görüntüledi.

Bu sayımıza, Dennis Stock ile 60’ların yeni simgeleri ve yaşama biçimleriyle yaratılan “yeni hayat“a tanıklık ederek başlıyoruz. Edward Ruch’a göre Stock’un fotoğrafları hem fotoğrafa, hem de fotoğrafın nesnelerine dokunma isteğini ortaya çıkartıyor. Ardından Fernando Moleres ile farklı coğrafyalardaki ortak kültürümüz hamamlarda bir tur atacağız. Ahmet Tulgar’ın “peştemalın bir örnekliğinde eşitlenmeyi“ anlattığı yazısı Morales fotoğraflarındaki hamamlarda bize eşlik edecek. Bu sayımızın bir diğer hamam çalışması Laurence Salzmann’ın Kuzeydoğu Romanya hamamlarındaki karelerinden oluşuyor. 1970’lerde evlerin birçoğunda su akmayan bu bölgede hamamlar bir tören alanı adeta. İlerleyen sayfalarda John Stanmeyer ile Endonezya’daki kuş kültürüne göz atacağız.

Bu coğrafyalarda kuş ve kümes hayvanları, beslenmesinden kurban edilmesine kadar toplumun ayrılmaz bir parçası. Bu da kuş gribi vakalarının önüne geçilmesinde en büyük engel. Bu kültüre göz atarken hızlı akan hayata da tanık olacağız. Stanmeyer’in ardından Stanko Abadzic ile zamanın durduğu sarmaşıklarla kaplı sokaklardaki, olduğu gibi kalmış, insanlarla tanışacağız. Abadzic’in fotoğrafları geometrik kompozisyonları, duygu yüklü atmosferleri ve ince ayrıntılarıyla 1940’lar veya daha öncesinden kalmış gibiler. Ve ardından Çin’e uzanacağız. İan Teh bizleri Çinlilerin “hei yu“ yani “kara yağmur“ dediği Datong’a konuk edecek. Burada bize dünyanın en fazla akciğer sorunu ve ölümcül maden kazası yaşayan kömür işçileri ev sahipliği yapacak.

“Gencİz“ sayfalarımızda ise iki proje paylaşacağız. İlki Ufuk sarışen’in Karadeniz, İstanbul Boğazı ve Marmara’da yürüttüğü çalışması “Ağ Balıkçılığı“; diğeri ise Tuna Uysal’ın İstanbul’un ve günümüz metropollerinin kültürel göstergelerinden biri olan grafitiler üzerine çalışması.

Yeni sayımızda görüşmek dileğiyle. . .

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: