Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
KABALA’NIN İNTİKAMI (  )
Kabala’nın İntikamı
KABALA’NIN İNTİKAMI (  )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 20 x 13,5 cm
Sayfa Sayısı
: 528
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9789757574972
Basım Yılı
: Belirtilmemiş
kargolanamaz.
%20 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 18,52 TL
İndirimli Fiyatı
: 14,82 TL
Kazanılan Puan
: 53 AP
Bu kitabı 2,47 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 249 kişi görüntüledi.

Kabala Hala İntikam Almaya Devam Ediyor.


900 sayfa tutarındaki Eski Ahit´te annesi dul bir kadın olarak tanıtılan sadece iki kişi var; birisi Yarovam, öteki Hiram.
Yarovam ve Hiram´ın önderliğindeki Masonların yaptığı ihtilal neticesinde iktidardan düşürülen Hazreti Süleyman ücret karşılığı balıkçıların balıklarını taşıyordu.
Babil, Asur, Fenike, Keldaniler yok olurken, nasıl oldu da sadece Babil´e sürülen iki Yahudi kabilesi günümüze kadar kültürünü ve varlığını koruyarak gelebildi?
Kabalistlere göre Hazreti Musa Mısır Hiyeroglif diliyle üç kat sır perdesi altında yazdı, bu Tevrat´ı Kabalistler adı verilen 70 kişilik bir gruba verdi.
İki ayrı Kabala mevcuttur ve bunların tarihi Hazreti Âdem´in soyuna kadar uzanmaktadır. Hazreti İdris´in neslinden devredilen Kutsal Kabala ve Kabil´in soyundan gelme Şeytan´ın Kabalası.


Hazreti Muhammed´le vahiy yoluyla mücadele edemeyen Yahudiler Cebrail´e düşman oldular ve vahiy olgusunu tamamen reddettiler.
Kabalistler arasında iki meyil vardır: biri tamamen doktrin ve teorik koluna, diğeri de pratik ve mucizevî harikalar işine koyulmuştur.
Pisagor´a göre, üstün varlıklar bazı hayvan türlerinin yapı taşlarını değiştirerek maymun türünü insan haline getirmişlerdir.
Aleviliğin kurucusu Şeyh Safiyüddün, İlhanlıların Yahudi Veziri Reşideddin ve oğlu Erdebil Valisi Mir Ahmed´den büyük destek aldı. Reşideddin, Şeyh Safiyüddin´in müridiydi.


Alevilerin tavşan eti yememesinin İslamiyet´le alakası yoktur. Tavşan eti Tevrat´ın (Levililer 11/6) ve (Yasanın Tekrarı 14-7) bölümlerinde yasaklanmıştır.
Oğuzname zannederek yıllardır Tevrat okuduk. Oğuzname´nin İslami versiyonu olarak bilinen kitap, Tevrat´ın yaratılış bölümü ile başlamaktadır.
Evet! Kabala Hala İntikam Almaya Devam Ediyor. . .

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: