Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
KARAMANOĞULLARI TARİHİ ( KARAMANOĞULLARI TARİHİ )
Karamanoğulları Tarihi
KARAMANOĞULLARI TARİHİ ( KARAMANOĞULLARI TARİHİ )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 21 x 14 cm
Sayfa Sayısı
: 240
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786059661027
Basım Yılı
: Mart 2016
kargolanamaz.
%18 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 78,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 63,96 TL
Kazanılan Puan
: 103 AP
Bu kitabı 10,66 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 198 kişi görüntüledi.

Kalhanoğulları’ndan Şirvan Han neslinden Oğuz Taifesi Oğuz Beglerinden Sa’adeddin derler bir Beg var idi. Şirvan vilayetinden gelüb çıkmış idi. Çok kabile idi. Rast on bin oba idi. Konargöçer idi. Yazın Sivas’da Kayseriyye yaylakları idi. Kış diyar-ı ’Acem’e giderler idi.

Bunlara Oğuz taifesi derler idi. Ekseriiya Ermeni kafir ile ceng ederler idi. Beglerine Sa’adeddin, karındaşına ’İmameddin derler bir bahadır yiğit idi. Oğlu var idi. Nureddin derler idi. Türkman taifesini bunlar, anlar-bile konargöçer idi. Türkman taifesinin beğine Hayreddin derler idi. Bir yıl baharın, eğer Türkman eğer Oğuz yaylaka çıkdılar. Sa’adeddin vefat idüb Nureddin beğ eylediler. Türkman beği Hayreddin eydür Nureddin’e:

- Ey Nûreddin Beg! Konub göçmekden usandık. Bari Herakle kal’asını kafir elinden alub mekan edinsek dedi. Oğuz begleri bu sözü ma’kul gördüler.

Ravi eydür: ’Osmanoğlu Sultan Mehemmed İstanbul’u kafir elinden alduğu zamanda, yedi yıl sonra Gedük Ahmed Paşaya emr edüb Larende’ye gönderdi. Gedük gelüb altı yıl sefer edüb ahır Larende’yi Karamanoğlu Kasım begin elinden alub sarayı yerine hisar yapub ne kadar ’azim bina var ise yıkub hisara harc eyledi.

Koyun kuzu sürer gibi oğlun ve uşağın önüne bırağub şeyh ’ulema ve fukara feryad ederken yigirmi (161b) otuz bin Karatağ dibine cem’ edüb kendüsi gözlerine karşu ol ziba sarayları köşkleri Cami-i Sultan ve Cami-i Nizam-şahi, Cami’-i Kaşiye, Cami-i Hasan Basri, Cami’-i Karaman cümle şehri yere beraber edüb andan sonra dönüb on yedi bin er ile bu denlü fukaraları yayak, oğlu ile uşağı ile döge döge sürmeye başladı.

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin