Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
KORECE SÖZLÜK - İLERİ SEVİYE TOPIK KELİMELERİ (  )
Korece Sözlük - İleri Seviye Topık Kelimeleri
Yorumları oku
%15 İndirim
Basım Dili
: Türkçe Korece
Ebatı
: 19,5 x 13,5 cm
Sayfa Sayısı
: 288
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
kargolanamaz.
Liste Fiyatı
: 30,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 25,50 TL
Kazanılan Puan
: 86 AP
Barkod
: 3990000030002
Basım Yılı
: Mayıs 2018
Ürünün Tanıtımı

2014 yılından bu yana TOPIK sınavı, TOPIK 1 (başlangıç) ve TOPIK 2 (orta ve ileri seviye) olmak üzere iki ayrı oturum şeklinde yapılmaktadır. TOPIK 1’de başarılı olabilmek için ülkemizde ve yurt dışında çıkmış yeterli sayıda/düzeyde dilbilgisi kitabı, sözlük vb. kaynaklar bulunmaktadır. Ancak, Korece kelime bilgisini orta ve özellikle de ileri seviyeye taşımak isteyenlere, bu bağlamda TOPIK 2 sınavında 5. ve 6. seviyeyi hedefleyenlere yönelik bir sözlük çalışması ne yazık ki bugüne değin ülkemizde bulunmamaktaydı.


Bu sebeple, “Korece Sözlük - İleri Seviye TOPIK Kelimeleri“, ülkemiz açısından alanındaki ilk ve tek sözlük niteliğindedir. TOPIK sınavında orta ve özellikle de ileri seviyeyi (5. ve 6. seviye) hedefleyenler açısından bu sözlük, eşsiz bir kaynaktır.


Yıllardır dünyanın pek çok ülkesinde, Kore’de eğitim almak veya çalışmak isteyenlere yönelik TOPIK (Test of Proficiency in Korean) sınavı, Türkçe ifâdeyle Korece Yeterlilik Sınavı yapılmaktadır. Ülkemizde de Kayseri, Ankara ve İstanbul’da, her yıl hatırı sayılır sayıda kişi bu sınava girmektedir.


2014 yılından bu yana Korece Yeterlilik Sınavı, TOPIK I (başlangıç seviyesi) ve TOPIK II (orta ve ileri seviye) olmak üzere iki ayrı oturum şeklinde yapılmaktadır. TOPIK I’ de başarılı olabilmek için ülkemizde ve yurt dışında çıkmış yeterli sayıda/düzeyde dilbilgisi kitabı, sözlük vb. kaynaklar bulunmaktadır. Ancak, Korece kelime bilgisini orta ve özellikle de ileri seviyeye taşımak isteyenlere, bu bağlamda TOPIK II sınavında 5. ve 6. seviyeyi hedefleyenlere yönelik bir sözlük çalışması ne yazık ki bugüne değin ülkemizde bulunmamaktaydı. Bu sebeple, “Korece Sözlük - İleri Seviye TOPIK Kelimeleri”, ülkemiz açısından, alanındaki ilk ve tek sözlük niteliğindedir. TOPIK II sınavında orta ve özellikle de ileri seviyeyi hedefleyenler açısından ise, eşsiz bir kaynaktır.


Sözlükteki kelimeler temel olarak Öz Korece ve Hanca (Çince kökenli) olmak üzere iki ayrı sınıfa ayrılmıştır. Hanca kökenli kelimelerin tam anlamıyla öğrenilebilmesi için yanına Hanca karakterleri, Hanca karakterlerin yanına ise Korece anlamları iliştirilmiştir. Böylece Hanca kökenli kelimelerin özümsenerek öğrenilmesi ve akılda kalıcı olması hedeflenmiştir. Ayrıca, sınavda çıkmış eylem ve sıfatların kök hâllerine inilmiş; bu kelimelerin isim, eylem, sıfat, zarf, türemiş hâlleri ve sınavda çıkmış anlamlarının hâricindeki sesteşleri Türkçe anlamlarıyla birlikte derlenmiştir. Dahası, bu kelimelerin varsa benzer anlamlısı ve/veya zıt anlamlısı da verilmiştir. Böylece her kelimenin tam mânâsıyla öğrenilmesi sağlanmış, daha geniş bir kelime haznesi oluşturulmuştur. En önemlisi de, sözcüklerin cümle içinde ve çeşitli ifâdelerle kullanımları verilmiştir. Bu şekilde, sâdece kelimenin ezberlenmesi değil, o kelimenin etkin şekilde kullanılarak tam mânâsıyla kavranması kolaylaştırılmıştır.  • Son 15 Yılda Çıkmış TOPIK Kelimeleri

  • Örnek Cümleler ve İfâdeler

  • Benzer ve Zıt Anlamlı Kelimeler

  • Tamâmı Hanca Açıklamalı

  • Kelimelerin Kök, Eylem/Sıfat ve Türemiş Hâlleri

  • Deyimler ve Atasözleri

Bu ürünü 535 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: