Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
KOŞULLANMA VE ÖĞRENMENİN TEMELLERİ - ESSENTİALS OF CONDİTİONİNG AND LEARNİNG (SECOND EDİTİON) ( KOŞULLANMA VE ÖĞRENMENİN TEMELLERİ - ESSENTİALS OF CONDİTİONİNG AND LEARNİNG (SECOND EDİTİON) )
KOŞULLANMA VE ÖĞRENMENİN TEMELLERİ - Essentials of Conditioning and Learning (Second Edition)
KOŞULLANMA VE ÖĞRENMENİN TEMELLERİ - ESSENTİALS OF CONDİTİONİNG AND LEARNİNG (SECOND EDİTİON) ( KOŞULLANMA VE ÖĞRENMENİN TEMELLERİ - ESSENTİALS OF CONDİTİONİNG AND LEARNİNG (SECOND EDİTİON) )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16 x 24 cm
Sayfa Sayısı
: 276
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9789756761083
Basım Yılı
: Ekim 2016
kargolanamaz.
%23 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 35,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 26,95 TL
Kazanılan Puan
: 79 AP
Bu kitabı 4,49 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Kategoriler
Bu ürünü 76 kişi görüntüledi.
Koşullanma ve öğrenme davranışsal tedavi süreçlerinden, özel ve rehabilitasyon eğitimlerinde aynı zamanda ilkokul yıllarına kadar çeşitli alanlarla karşımıza çıkmakta ve kullanılmaktadır. Psikoloji biliminin içerisinde koşullanma ve öğrenme sinirbilim, fizyolojik psikoloji, gelişimsel psikoloji, psikofarmakoloji ve karşılaştırmalı psikoloji alanları içinde yerini sağlamlaştırmıştır. 50 yılı aşkın bir süredir klasik koşullanma ve öğrenme süreçleri neredeyse herhangi bir değişime uğramadan yerinde saymış diyebiliriz. Ancak son zamanlarda geçmişten günümüze taşıdığımız bu bilgilerin değişmeye ve/veya gelişmeye başladığını görüyoruz. Bu kitabın amacı koşullanma ve öğrenme ile ilgili kavramların öğrenciler ve alandaki uzmanlar tarafından çağdaş bir perspektif ile ele alınıp, incelenmesini sağlamaktır. İçeriğe baktığımızda öğrenme ve davranışsal sinir bilim alanındaki klasik ve çağdaş yaklaşımların büyük bir titizlikle harmanlandığını görebiliriz. Bilim dilinin olması gereken noktasını, psikolojinin bilimsel yöntemlerle arasındaki güçlü bağı ve bilimsel bilginin nasıl evrildiğini çarpıcı örneklerle gözler önüne seren bir kitap.


Koşullanmaya ve öğrenmeye yönelik güncel ve nitelikli bir özet olması amacıyla hem alanda çalışan profesyonellere hem de öğrencilere yönelik detaylı ve incelikli bir çalışma yapılarak ustaca hazırlandığı görülmektedir. Yalnızca psikoloji alanındaki değil alan dışı diğer disiplinlerinde yararlanabileceği bir kaynak olduğunu görüyoruz. Bunun sebebi Öğrenme ve Davranış Temel İlkeleri diğer alanlarında konu başlıkları arasına girmiş ve buralardaki yerini hızla sağlamlaştırmıştır.


Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin