Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
KÜRESEL STANDARDİZASYONUN YÖNETİŞİMİ (  )
Küresel Standardizasyonun Yönetişimi
KÜRESEL STANDARDİZASYONUN YÖNETİŞİMİ (  )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 23,5 x 15,5 cm
Sayfa Sayısı
: 256
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786054627981
Basım Yılı
: Haziran 2015
kargolanamaz.
%15 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 27,78 TL
İndirimli Fiyatı
: 23,61 TL
Kazanılan Puan
: 79 AP
Bu kitabı 3,94 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 225 kişi görüntüledi.

Yönetişim son yıllarda küresel aktörlerin ekonomik sistemleri ve bölgeleri yönlendirmek için kullandığı ve yönetilenlerin karar alma süreçlerine dahil edildiği bir yönetim modeli olmuştur. Dünya Bankası tarafından yönetim modeli olmuştur. Dünya Bankası tarafından yönetim literatürüne katılan model, Birleşmiş Milletler, Dünya Ticaret Örgütü, Avrupa Birliği gibi küresel karar aktörleri tarafından farklı şekillerde formüle edilmekle birlikte genel olarak tüm yönetişim modelleri temelde, açıklık, katılım, şeffaflık, hesap verebilirlik, etkinlik ve uyum gibi belirli ilkeler üzerinde yükselmektedir.

Standardizasyon ekonomik ve sosyo ekonomik büyümenin ve verimliliğin artırılması, inovasyon ve teknolojinin geliştirilmesi için önemli araçlardan biridir. Standartlar, ekonomik etkileri yanında sağlık, güvenlik, çevre gibi birçok boyutu ile küresel yönetimde önemli bir yere sahiptir. Standardizasyon sistemi uluslararası standardizasyon sisteminin yönetişimi (ISO) ile ilgili çalışamalar bulunmakla birlikte bölgesel ve ulusal standardizasyon sistemlerinin yönetişimi henüz incelenmiş değildir.

Kitapta; küresel aktörler ve yönetişim modelleri ile standardizasyon sistemi tanıtılırken uluslararası, bölgesel ve ulusal standardizasyon sistemleri ve bu sistemlerin yönetişim modelleri uluslararası standardizasyonun temel karar aktörleri olan Dünya Ticaret Örgütü ve Uluslararası Standardizasyon Kuruluşu (ISO) bölgesel standardizasyonun aktörleri, Avrupa’da Avrupa Komisyonu, Avrupa Standardizasyonun Komitesi (CEN) ve ticari birlikler ve ulusal standardizasyonun aktörleri olan küresel kuruluşlar ile ulusal standart kuruluşları ışığında incelenmektedir. Böylece Avrupa standardizasyon sistemi ve ulusal standardizasyon sistemleri temel aktörleri ve yönetişim modelleri çerçevesinde incelenerek literatüre katkıda bulunulması amaçlanmıştır.

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: