Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
KÜRESELLEŞME SÜRECİNDE KAPİTALİZM VE SOSYALİZM - DÜNYA SOLU VE ÇİN’İN KONUMU (  )
Küreselleşme Sürecinde Kapitalizm ve Sosyalizm - Dünya Solu ve Çin’in Konumu
Yorumları oku
%22 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 24 x 16 cm
Sayfa Sayısı
: 296
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 26,85 TL
İndirimli Fiyatı
: 20,94 TL
Kazanılan Puan
: 77 AP
Barkod
: 9786055679705
Basım Yılı
: Ocak 2011
Ürünün Tanıtımı

Elinizdeki kitap ilklerden biri, son 20 yıl içinde Türkiye’de Kıta Çin’li yazarların kaleminden çıkan bir kitap yayınlanmamıştı. Kitap, günümüz dünyasının en tartışmalı süreçlerinden olan küreselleşmeyi, küreselleşme çağında kapitalizm ve sosyalizm arasındaki ilişkileri, fakat aynı zamanda çelişkileri içinde ele alan özgün bir yaklaşım sunuyor. Yazarlar, oldukça zengin somut veri sunumunun yanı sıra, küreselleşme ile kapitalizm arasındaki ilişkileri Marksist bir model içinde analiz ederek, süreç içinde dünya sosyalizminin gelişmesi için doğan koşullara ve fırsatlara dikkat çekiyorlar.


Kitabı özgün kılan diğer bir yön, Sovyetler Birliği ve Doğu Avrupa’daki büyük altüst oluştan sonra dünya sosyalist hareketinin geçirdiği büyük krizin ardından, toparlanmasını analiz etmesidir. Kitap, dünya sosyalist hareketi üzerine düşünsel ve pratik alanda kaydedilen yeni ilerlemeler, dünyadaki Marksist ve sol akımların günümüzdeki durumu üzerine verilere dayalı değerlendirmeler sunmaktadır.


Son on yıllarda Kıta Çin’i daha çok artan ekonomik gücü ve uluslararası statüsü ile dikkat çekmektedir; oysa Çin, 20. yüzyılın sosyalist akımı içerisinde en dramatik tarihi deneyleri yaşamış ender ülkelerden biri olarak sancılı bir arayış içinde 1980’lerde yeni bir konumlanma içine girerek iç istikrarını sağlayabilmiş görünüyor. Elinizdeki kitap, Çinli Marksistlerin bu zorlu arayış sürecini, ciddi problem alanlarını ve bu zorlukların aşılıp, yeniden nasıl konumlandığına ilişkisin oldukça zengin bilgiler sunmaktadır.


Dünya nüfusunun dörtte birini barındıran ve aynı zamanda şimdiden önemli bir dünya gücü olan Kıta Çin’inin kürselleşme ve kapitalizme karşı nasıl etkide bulunacağı dünya üzerinde yaşayan insanları önemli ölçüde etkileyecektir. Bu aynı zamanda 21. yüzyılda sosyalizm ile kapitalizm arasındaki ilişkilerin gidişine de büyük etkide bulunacaktır. Yazarlar, Çin’in geleceğini belirleyecek güçlü tercihler konusunda birinci elden bilgiler vermektedir. Okuyucu kitapta bu konuda geniş bir malzeme bulacaktır.


 

Bu ürünü 122 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: