Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
MARDİN’DE DEĞER ALGISI ( ETNİK VE DİNSEL KARŞILAŞMALAR )
MARDİN’DE DEĞER ALGISI ( ETNİK VE DİNSEL KARŞILAŞMALAR )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 24 x 16 cm
Sayfa Sayısı
: 348
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786056532818
Basım Yılı
: Haziran 2016
kargolanamaz.
%20 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 23,15 TL
İndirimli Fiyatı
: 18,52 TL
Kazanılan Puan
: 58 AP
Bu kitabı 3,09 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 223 kişi görüntüledi.

Etnik ve dinî kimlikler karşılıklı gereksinimlerinden dolayı bir yandan kültürel ve sosyal alışverişlerde bulunurken, öte yandan kültürel ve sosyal farklıklarından dolayı birbirlerini dışlamakta, aralarına sınırlar koymaktadır. Bu sınırlar etnik ve dinî kimlikler arasında çatışmalara, toplumsal bellekte kısa vadede onarılamaz yaraların açılmasına neden olabilmektedir. Ancak etnisite ve din ile ilgili konular incelendiğinde, insanlar arasındaki bu sınırların kaçınılmaz ve statik olmadığı bilinmektedir.


Farklı kimlikleri tanımayı ve tanıtmayı amaçlayan, bu nedenle ‘farklı olanın bilgisi’ ya da ‘öteki insanların dünyaları’nı inceleyen ilmî disiplin olarak da tanımlanabilen saha araştırmaları ve bu araştırmaların nesnesi olan etnik ve dinî kimliklerin içine girerek ve onlarla aynı toplumsal koşullarda yaşayarak –bazen içerde olup dışarıdan bakarak, bazen de dışarıdan içeriye bakarak- o kimlikleri tanımaya ve anlamaya çalışır. Bu bağlamda çalışma, etnik ve dinî kimliklerin değer algılarını çeşitli değişkenler açısından ortaya koymayı amaçlar. Ayrıca eser, Türkiye sınırları içinde farklı ögeler ile zengin bir yapı oluşturan kimliklerin etnik, dinî ve sosyo-kültürel değerler açısından genel olarak tercihlerinin çeşitliliği ile ilgilidir.


Ortak etnik, dinî ve sosyo-kültürel kimlik boyutları ve bu kimliklerin özellikle değerler açısından algılarının belirlenmesi bize, zengin bir mozaik özelliğine sahip Türkiye’nin (Mardin İli Örneğinde) değer algılarını daha net ve karşılaştırmalı bir resmini sunması bakımından oldukça önem arz etmektedir.

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: