Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
MATEMATİK ÖĞRETİMİNİN TEMELLERİ İLKOKUL (  )
Matematik Öğretiminin Temelleri İlkokul
MATEMATİK ÖĞRETİMİNİN TEMELLERİ İLKOKUL (  )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 27 x 19,5 cm
Sayfa Sayısı
: 360
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786051703091
Basım Yılı
: Ekim 2019
Aynı gün kargo
(16:00'a kadar geçerli)
%20 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 40,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 32,00 TL
Kazanılan Puan
: 114 AP
Bu kitabı 5,33 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 45 kişi görüntüledi.

Bu kitabın birinci bölümü olan Matematik Öğretimi ve Öğretim Yöntemleri bölümünde, ilkokul matematik öğretimi ve öğretim yöntemlerine ilişkin genel bir kuramsal çerçeve sunulması, bu kuramsal çerçevenin öğretmenler ve öğretmen adayları için hazırlanan örneklerle ve etkinliklerle açıklanması amaçlanmıştır. Daha sonraki bölümde ilkokul matematiğinin yapı taşlarından biri olan sayılar ve dört işlem öğretimi, etkinlikler ve senaryolar eşliğinde okuyucuya sunulmuştur.


Üçüncü bölüm matematik öğretiminin kalbi olan problem çözme öğretimidir. Lester’in (1994) belirttiği gibi “problem ve problem çözme” kavramları öğrenilmiş kuralların basit bir şekilde hatırlanmasını ya da uygulanmasını gerektiren durumlardan daha fazlasıdır. Bu bölümde ilkokulda işe koşulabilecek problem türleri, problem çözme modelleri ve stratejileri örneklerle hem öğretmenlere hem de öğretmen adaylarımıza sunulmuştur. Dördüncü bölümde kesir kavramı ve rasyonel sayı arasındaki fark, kesrin taşıdığı anlamlar üzerinde yoğunlaşarak kesirlerin öğretimi yer almıştır. Beşinci bölümde ölçme sisteminin tarihsel gelişimi ile paralel olarak ölçülerin öğretiminin nasıl olması gerektiği yine etkinlik ve senaryolar eşliğinde okuyucuya sunulmuştur.


Altıncı bölümde bireylerin kendilerini çevreleyen dünyayı anlamalarına ve yorumlamalarına, etraflarında yer alan nesneleri tanımalarına ve sınıflandırmalarına, nesneler arası ilişkiler kurma ve çıkarımda bulunmalarına olanak sağlayan matematiğin önemli alanlarından biri olan geometri ve öğretimi yer almaktadır. Yedinci bölümde veri öğrenme içerisinde yer alan konuların ilkokul düzeyinde nasıl verilmesi gerektiğine ilişkin örnek etkinliklere yer verilmiştir. Sekizinci bölümde ise, işlenecek konulara ek bir konu olarak düşünülmeden, öğrencilerin matematiği daha anlamlı öğrenebilmeleri için bir araç olarak ele alınması gereken erken cebir öğretimi üzerine odaklanılmıştır. Dokuzuncu bölümde çocukların gerçek yaşam problemlerini çözerken matematiği kullanmalarına odaklanan matematiksel modelleme uygulama örnekleri okuyucuya sunulmuştur.


Onuncu bölümde ilkokulda matematik başarısını ölçme ve değerlendirmeye, on birinci bölümde ise ilkokul matematik eğitiminde teknoloji kullanımı ve dijital öyküleme örneklerine yer verilmiştir. Son bölüm olan on ikinci bölümde matematiğin diğer disiplinlerle olan ilişkisi, evrimsel ve gelişimsel yönleri ile matematiğin toplumdaki rolü ve öğrencilerin matematik başarılarını arttırmak için ilkokulda matematik tarihinin araç olarak nasıl kullanılabileceğine ilişkin örneklere değinilmiştir.

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: