Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
MATEMATİK TARİHİ - GİRİŞ - THE HISTORY OF MATHEMATICS- AN INTRODUCTİON ( MATEMATİK TARİHİ - GİRİŞ - THE HISTORY OF MATHEMATICS- AN INTRODUCTİON )
MATEMATİK TARİHİ - Giriş - THE HISTORY OF MATHEMATICS- An Introduction
MATEMATİK TARİHİ - GİRİŞ - THE HISTORY OF MATHEMATICS- AN INTRODUCTİON ( MATEMATİK TARİHİ - GİRİŞ - THE HISTORY OF MATHEMATICS- AN INTRODUCTİON )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 17 x 24 cm
Sayfa Sayısı
: 796
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786059746236
Basım Yılı
: Ekim 2018
Aynı gün kargo
(16:00'a kadar geçerli)
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 77,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 57,75 TL
Kazanılan Puan
: 173 AP
Bu kitabı 9,63 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 1503 kişi görüntüledi.
Öğretmen yetiştirme programlarına matematik tarihi ve matematik felsefesi dersleri eklenerek, matematik eğitiminin bu derslerle birlikte düşünülmesi amaçlanmıştır. Bu bağlamda, yeni yayınlar üretilmekte ve bu alanın uzmanları meseleleri ayrıntılı olarak ele almaktadırlar. Matematik tarihi içinde farklı dönemlerde matematik üreten insanlar ve/veya medeniyetler, farkında olsun veya olmasınlar, matematiğe, matematik felsefesine ve matematik öğretimine katkıda bulunmuşlardır. Günümüze kadar üretilmiş olan matematiğin nasıl bir tarihsel süreç içinden geçtiğini bilmek matematiğin insanî bir çaba olduğu olgusunu anlamamıza katkıda bulunacaktır. Matematik yaparken bu bilgi bize rehberlik edecektir. Bu bağlamda David Burton’un The History of Mathematics-An Introduction adlı kitabı matematik tarihini ele alış tarzı açısından matematik öğretimine katkıda bulunma potansiyeline sahiptir. Salt kişi, dönem, konu veya medeniyet değil o kişinin, dönemin, konunun veya medeniyetin matematiği öğrenmemize etkisi somut örneklerle ele alınmıştır. Bu kitabın matematik eğitimi üzerinde düşünen akademisyenlere, öğretmenlere, öğretmen adaylarına ve matematikle ilgilenen herkese fırsatlar sunacağı düşüncesiyle çevrilmesine karar verilerek çeviri ekibi oluşturulmuş ve Nobel Yayıncılık’tan Nevzat Argun’un da desteği ile bu çeviri eser ortaya çıkmıştır. Matematiğin tarihi insanlığın tarihi demektir. Matematiğin tarihinde sizleri bizlerle birlikte bir gezintiye davet ediyoruz. Umarız bu gezinti, matematiğe bakış açınızda olumlu izler bırakır. “
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin