Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
MİMARLIK KÜLTÜR VE ŞEHİR (  )
Mimarlık Kültür ve Şehir
MİMARLIK KÜLTÜR VE ŞEHİR (  )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 26 x 17,5 cm
Sayfa Sayısı
: 150
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786055461140
Basım Yılı
: Kasım 2011
kargolanamaz.
%15 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 37,04 TL
İndirimli Fiyatı
: 31,48 TL
Kazanılan Puan
: 106 AP
Bu kitabı 5,25 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Kategoriler
Bu ürünü 205 kişi görüntüledi.

Bu kitap ICSA in Japan (Inter-Cultural Study Of Architecture in Japan) isimli yaz okulu etkinliği kapsamında edinilen bilgi ve deneyimlerin başta öğrenciler olmak üzere tüm mimarlık camiasıyla paylaşılması amacıyla hazırlanmıştır. ICSA in Japan Yaz Okulu etkinliği Bahçeşehir Üniversitesi ile Japonya’nın Mukogawa Üniversitesi’nin ortaklaşa yürüttüğü kültürlerarası bir mimari stüdyo ortamı yaratmak amaçlı uluslararası bir değişim programıdır. Bu program ICSA koordinatörleri Yrd. Doç. Dr. Murat dündar ve Arş. Gör. Sinem Kültür yürütücülüğünde ve Japonya’nın Mukogawa Üniversitesi’nin (MWU) sağladığı burs kapsamında her yıl 8 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilmektedir. ICSA etkinliği ile öğrencilerin farklı bir ülkede alışılagelmiş bir çalışma ortamının dışında yepyeni bir stüdyo ortamını yerinde deneyimlemeleri hedeflenmiştir.


Japonya’da bulunulan 50 gün süresince okul içerisindeki çalışmalara ek olarak gezi ve sosyal etkinlikler düzenleyerek öğrencilerin bu kültürü daha çabuk kavramalarını sağlayacak ortamların yaratılması bu organizasyonun önemsedii bir diğer önemli konudur. Bu kapsamda Osaka, Kyoto, Kobe, Nara, Hiroşima ve Tokyo şehirlerine yapılan teknik geziler ile bir yandan geleneksel Japon mimarisinin önemli örneklerine ziyaretler düzenlenmekte, diğer yandan ise dünyasa ünlü Japon mimarların tasarımlarının yerinde ve bağlamı içerisinde görülmesi sağlanmaktadır. Bu teknik geziler esnasında edinilen bilgi ve çekilen fotoğraflar bu kitabın hazırlanmasında kaynak teşkil etmiştir.


Bunun yanı sıra kitapta yer alan Japon mimarlığı üzerine yazılmış makalelerin, bu ülkenin gerek geleneksel gerekse modern mimarisinin altında yatan düşünce pratiklerinin algılanması yönünde okuyucuya katkı sağlaması hedeflenmektedir.

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: