Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
MOD BİRLEŞTİRME YÖNTEMİ İLE BİNA YAPISAL ANALİZİ (SAP2000 UYGULAMALI) ( MOD BİRLEŞTİRME YÖNTEMİ İLE BİNA YAPISAL ANALİZİ (SAP2000 UYGULAMALI) )
Mod Birleştirme Yöntemi ile Bina Yapısal Analizi (SAP2000 Uygulamalı)
MOD BİRLEŞTİRME YÖNTEMİ İLE BİNA YAPISAL ANALİZİ (SAP2000 UYGULAMALI) ( MOD BİRLEŞTİRME YÖNTEMİ İLE BİNA YAPISAL ANALİZİ (SAP2000 UYGULAMALI) )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 16,5 x 24 cm
Sayfa Sayısı
: 206
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786254336317
Basım Yılı
: Eylül 2022
Aynı gün kargo
(16:00'a kadar geçerli)
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 110,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 89,10 TL
Kazanılan Puan
: 267 AP
Bu kitabı 14,85 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Kategoriler
Bu ürünü 42 kişi görüntüledi.
Bu kitap, 1 Ocak 2019 yılında yürürlüğe giren Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği (TBDY) esaslarının kullanıcılar tarafından daha iyi anlaşılmasına katkı sağlamak amacıyla hazırlanmıştır. Bu kapsamda, SAP2000 programında modellenen perdeli-çerçeveli betonarme bir binanın; burulma düzensizliği kontrolü (A1), zayıf kat düzensizliği kontrolü (B1), yumuşak kat düzensizliği kontrolü (B2) yapılmıştır. Bununla birlikte azaltılmış iç kuvvetlerin ve yerdeğiştirmelerin eşdeğer taban kesme kuvvetine göre büyütülmesi kontrolü, betonarme perdelerin devrilme momenti kontrolü, etkin göreli kat ötelenmeleri kontrolü, ikinci mertebe etkileri kontrolü ve son olarak eksenel yük etkisindeki betonarme kolon ve perdelerin enkesit boyutlarının yeterlilik kontrolü yapılmıştır. Model bina, bahsedilen kontrollerin birçoğunu sağlamayacak şekilde tasarlanmaya çalışılmıştır. Bu sayede TBDY’de yer alan yaptırımlar dikkate alınarak kullanıcılara çözüm yöntemleri sunulmuştur. Bunun için modellenen betonarme binanın işlem adımları SAP2000 yapı analiz programında temel düzeyde anlatılmıştır. Binanın düşey yükler altındaki analizi için sabit yük, hareketli yük, kar yükü ve sıcaklık yük etkisi dikkate alınmıştır. Binanın yatay yükler altındaki analizinde doğrusal hesap yöntemlerinden biri olan ve daha yaygın kullanılan Mod Birleştirme Yöntemi tercih edilmiştir. Eksenel yük etkisindeki betonarme kolon ve perdelerin enkesit boyutlarının yeterlilik kontrolü için TS 500 ve TBDY’de yer alan yük kombinasyonları dikkate alınarak analizler gerçekleştirilmiştir.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin