Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
MÜLKİYET HAKKINA DAYALI DAVALAR ( AÇIKLAMALI VE GÜNCEL İÇTİHATLI )
Mülkiyet Hakkına Dayalı Davalar Açıklamalı ve Güncel İçtihatlı
Yorumları oku
Yayınevi:
%12 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 23,5 x 16 cm
Sayfa Sayısı
: 1297
Cilt Durumu
: Ciltli
Boyut
: Normal Boy
kargolanamaz.
Liste Fiyatı
: 148,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 130,24 TL
Kazanılan Puan
: 422 AP
Barkod
: 9786051465852
Basım Yılı
: Ağustos 2015
Ürünün Tanıtımı

Bu kitabı hazırlamaktaki amacım, özellikle mesleğin ilk yıllarında özel bir uzmanlık gerektiren ve belirli bir bölge ile sınırlı olmadan TÜrkiye’nin her yerinde görülebilen mülkiyet hakkına dayalı davalarda hakim ve avukatların ilgili konu hakkında temel bilgileri alması ve davalarını sorunsuz bir şekilde yürütüp sonlandırmaları için gerekli öz bilgileri vermek oldu. Bunun yanı sıra mülkiyet hakkına dayalı davalar, özellikle ülkemizde yaşanan ekonomik hayattaki gelişmeler ve emlak sektöründeki gelişmelere paralel olarak artmaktadır.


Bu itibarla bu konuda ülkemizdeki uygulamaya yön veren Yargıtay Birinci Hukuk Dairesinin bu konulardaki görüşünün birinci ağızdan yansıtılması büyük önem taşımaktadır. Bu kitapta, uygulamacılara dönük olarak teorik tartışmalardan ziyade, güncel ve uygulanan hukuk ile ilgili somut, kısa ve öz bilgilere yer verilmiştir.


Bu nedenle, mülkiyet hakkına dayalı olarak açılan ehliyetsizlik, sahtecilik, hata (yanılma), hile (aldatma), ikrah (korkutma), gabin (aşırı yararlanma) ve diğer yolsuz tescil nedenlerine dayalı tapu iptali ve tescil davaları, elatmanın önlenmesi davaları, yine uygulamada oldukça tereddüt edilen ecrimisil davaları ile tapu kayıt düzeltme davaları ile ilgili olarak Yargıtay Birinci Hukuk Dairesinin güncel kararları özenle derlenerek, son görüşlerini de yansıtacak şekilde kitaba alınmıştır. Özellikle elatmanın önlenmesi ve ecrimisil davaları ile ilgili olarak çok çeşitli durumlarda ne gibi uygulama yapılması gerektiği konusunda daha geniş açıklamalar yapılmıştır.


Öte yandan, kitapta kullanımı kolaylaştırmak amacıyla içindekiler dizininin yanı sıra kitabın arkasına, ayrıntılı bir kavram indeksi, kanun indeksi ve içtihadı birleştirme kararı indeksi eklenmiştir.


Mülkiyet hakkına dayalı davaların kapsamı oldukça geniş olmakla birlikte bir eğitim metaryali niteliğindeki bu kitapta her konu ile ilgili tabiri caizse hap niteliğinde oldukça öz ve en gerekli bilgilere yer verilmeye çalışılmıştır. Yine kitabın hazırlanmasında akademi eğitimi sırasında eğitime yardımcı olması yanında, mesleğe ilk başlayanların karşılaşabilecekleri sıkıntıları doğru bir şekilde aşmalarına imkan sağlamak amaçlanmışnr.

Bu ürünü 134 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: