Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
NEDEN SUÇ İŞLERİZ? (SUÇUN NEDENLERİ ÜZERİNE NİTEL BİR ÇALIŞMA) ( NEDEN SUÇ İŞLERİZ? (SUÇUN NEDENLERİ ÜZERİNE NİTEL BİR ÇALIŞMA) )
NEDEN SUÇ İŞLERİZ? (Suçun Nedenleri Üzerine Nitel Bir Çalışma)
NEDEN SUÇ İŞLERİZ? (SUÇUN NEDENLERİ ÜZERİNE NİTEL BİR ÇALIŞMA) ( NEDEN SUÇ İŞLERİZ? (SUÇUN NEDENLERİ ÜZERİNE NİTEL BİR ÇALIŞMA) )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13,5 x 21,5 cm
Sayfa Sayısı
: 130
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786058072848
Basım Yılı
: Mayıs 2019
kargolanamaz.
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 20,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 15,00 TL
Kazanılan Puan
: 45 AP
Bu kitabı 2,50 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Kategoriler
Bu ürünü 89 kişi görüntüledi.
Neden Suç İşleriz?Katılımcılardan“Bana göre biz uygulayıcıların görmüş olduğu temel eksiklerden bir tanesi; eğitim eksikliği. Hani bu ailenin içerisinde olan eğitimden okulda verilen eğitime kadar söyleyebiliriz. . . İkincisi de ekonomik eksiklikler sayılabilir. Ekonomik olarak kendisi gelişmemiş, belli bir refaha ermemiş kimseler yine suç işlemede ön plana çıkıyor. . Bir üçüncüsü ise de suçun cezasının caydırıcı olmaması“veya“ben suçu anlamak üzere kurulan teorilerin her birinin dikkate alınması gerektiğini düşünüyorum yani tek başına her suçlu psikolojik bozukluğa sahiptir demek çok anlamlı gelmiyor bana tabi ki. Ama bazı suçlarda evet psikolojinin etkin olduğunu söylemek makul. . . iktidarın suçu belirlemesi tespit etmesi dolayısıyla kimin suçlu olduğuna onun karar vermesi, suçun ne olduğunu belirlemesi karşısında birilerinin iktidarın belirlediği yasağı yapmış olması suç evet. . Bu yaklaşım da bana mantıklı geliyor, insanların değerleriyle belirlenen kurallarının uyuşmaması bana mantıklı geliyor“. . .ya da“Belirli suç türleri bakımından tabi motivasyon ekonomik olabilir. Yani bazen suç türü ekonomik diye suçun arkasındaki motivasyon da ekonomiktir zannediliyor. , yanlış. Yani bu cinsel suçlarda da böyledir. . . cinsel suçlar dendiği zaman arkasında hep cinsel motivasyonlar aranır. Ama bazı cinsel suçlarda hiç cinsel motivasyon olmayabilir. Yani sırf intikam, kin, nefret vs. duygularıyla da saldırı yapılmış olabilir, ekonomik suçlarda da böyle. Yani pekala hiç ekonomik ihtiyacı olmayabilir ama işte insan fıtratında yaratılışında olan aşırı ihtirasları, hırs dediğimiz şeyler ekonomik suçlara insanları yöneltebiliyor. Bakıyorsunuz ekonomik açıdan çok iyi bir durumda insanlar ama birçok trilyonluk ihale yolsuzlukları veya işte birtakım böyle gayri meşru işler söz konusu olabiliyor. “

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: