Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
ÖĞRETİM İLKE VE YÖNTEMLERİ ( ETKİNLİK VE DERS PLANI ÖRNEKLERİYLE ZENGİNLEŞTİRİLMİŞ )
Öğretim İlke ve Yöntemleri
ÖĞRETİM İLKE VE YÖNTEMLERİ ( ETKİNLİK VE DERS PLANI ÖRNEKLERİYLE ZENGİNLEŞTİRİLMİŞ )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 24 x 16 cm
Sayfa Sayısı
: 464
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786051701875
Basım Yılı
: Şubat 2019
Aynı gün kargo
(16:00'a kadar geçerli)
%22 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 46,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 35,88 TL
Kazanılan Puan
: 120 AP
Bu kitabı 5,98 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Kategoriler
Bu ürünü 113 kişi görüntüledi.

Bu kitabın yazılmasında ilham kaynağı; çağdaş öğretim model, yaklaşım, yöntem ve teknikleri ile bunların uygulamaları konusunda kendisini geliştirme çabasında olan öğretmen adaylarımız ve öğretmenlerimiz olmuştur. Bilginin sürekli değiştiği, sorgulamanın öneminin ve gerekliliğinin arttığı günümüzde, yüz yıl öncesinde kullanılan eğitim durumlarını ve yöntemlerini günümüz sınıflarına taşımak bir ironidir diye düşünüyoruz. Merak eden, araştıran, sorgulayan, problem çözebilen, işbirliği yapabilen ve sorumluluk sahibi öğrenciler yetiştirebilmek okullarımızın ve öğretmenlerimizin temel amacıdır. Bu durumda öğretim yöntemlerinde ve teknolojilerindeki değişiklikleri merak eden, etrafında olup biteni sorgulayan ve problemlere çözüm üreten, anlamlı öğretimin sorumluluğunu yerine getirebilmek için “Nasıl öğretirim?” sorusunun yanıtını araştıran öğretmenlere gereksinimimiz var. Bu yönüyle bu kitabın Öğretim İlke ve Yöntemleri ile Özel Öğretim Yöntemleri derslerinde ayrıca Öğretmenlik Uygulaması ve Okul Deneyimi uygulamalarında öğretmen adaylarına kılavuzluk etmesi ve öğretmenler için öğretimde bir kaynak olması en büyük amacımız.


Kitabımızda öğretim sürecinin doğasının ve işleyişinin anlamlandırılabilmesi için bu sürecin temel bileşenleri olan; öğretimin ilkeleri,


öğrenme kuramları/teorileri, modelleri,
öğretim-öğrenme stratejileri,
öğretim yöntem ve teknikleri,
öğrenme stilleri,
kavram öğretimi yöntem ve teknikleri,
üst düzey düşünme becerileri öğretimi ve okul dışı öğrenme etkinliklerine ilişkin temel düzeyde kuramsal verilip farklı derslere yönelik hazırlanmış etkinlik temelli ders planları geliştirilmiştir.

Geliştirdiğimiz ders planları üç bölümden oluşmaktadır; önce her etkinlik için yaklaşık olarak ne kadar zaman ayrılacağı, ortada etkinlikler ve açıklamaları, sağda ise uygulama aşamalarının ve ders planı bölümlerinin isimleri yer almaktadır. Ders planları, öğretmen ve öğretmen adayları tarafından değerlendirilmiştir. Ders planlarındaki süreler, öneri niteliğinde olup öğrencilerin ilgi, istekleri ve soruları ile dersin ve konunun koşulları bağlamında esneklik gösterebilir.

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: