Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
OKUL MÜDÜRLERİNİN SORUN ÇÖZME HİKâYELERİ ( OKUL MÜDÜRLERİNİN SORUN ÇÖZME HİKâYELERİ )
Okul Müdürlerinin Sorun Çözme Hikâyeleri
OKUL MÜDÜRLERİNİN SORUN ÇÖZME HİKâYELERİ ( OKUL MÜDÜRLERİNİN SORUN ÇÖZME HİKâYELERİ )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13,5 x 21,5 cm
Sayfa Sayısı
: 214
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786055426811
Basım Yılı
: Aralık 2018
kargolanamaz.
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 60,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 48,60 TL
Kazanılan Puan
: 146 AP
Bu kitabı 8,10 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Kategoriler
Bu ürünü 509 kişi görüntüledi.
Okul müdürleri görevlerini yerine getirirken birçok sorunla karşılaşmaktadır. Bazen hiç beklemedikleri anda kaotik bir durum yaşamaktadırlar. Her sorunun çözümünde bir süreç yaşanmakta ve yaşanan sürecin hikâyesi oluşmaktadır. Bu kitabın da konusu, okul müdürlerinin sorun çözme hikâyeleridir. Kitabı okurken bazen duygulanacak bazen şaşıracaksınız. Okul müdürlerinin görevlerini yerine getirirken ne kadar fedakârca sorunları çözmeye çalıştığını, bazen çok ciddi bir soruna nasıl pratik çözümler getirdiklerini göreceksiniz. Kitapla ilgili önemli bir nokta da her hikâyenin gerçek olmasıdır. Bu yüzden kitapta bahsi geçen yer ve insan isimleri değiştirilerek verilmiştir. Şayet okul müdürüyseniz benzer sorunu siz de yaşadınız ya da yaşayacaksınız. Bu kitap; size, yaşayacağınız sorunlarda sorun çözme konusunda ışık tutucu olabilir. Şayet öğretmenseniz benzer şekilde sizlere de sınıflarınızın yöneticisi olarak bu kitap farklı çözüm alternatifleri sunacaktır. Bunların yanı sıra eğitim fakültesinde öğrenim gören öğrencilere de geleceğin eğitimcisi, yöneticisi olarak yol gösterici olacak ve uygulamayı anlama noktasında öğrecilerin ufkunu genişletecektir.

Bazı kitaplarda insan ve hayat adına hiçbir şey bulunmaz. Sevgili Nail Yıldırım’ın kitabı, insanın duyguları, düşünceleri, amaçları, arayışları, acıları, kaygıları ve sevinçleri olduğunu anlatıyor bize. Çünkü insanı insanca bir dille aktarıyor. Her biri ayrı ayrı düşündürücü olan anlatılarda, eğitimimizin cepheden çekilmiş fotoğraflarıyla yüz yüze kalıyorsunuz. Gerçeklerle yüzleşmek; eğitim, hayat ve insan hakkında düşünmek isteyenlere önerilir.

Prof. Dr. Ayhan Aydın

Yönetim bir bilim olduğu kadar sanat, sanat olduğu kadar da bir bilimdir. Yönetim sorunları her türdeki yönetim kademelerinde benzerlik arz etmektedir. Liyakatli yönetici geçmişte yaşanmış yönetsel sorunlardan ders almasını bilmelidir. Bu itibarla yönetimde örnek olay yöntemi önemli bir yer tutar. Prof. Dr. Nail Yıldırım’ın çok sayıda deneyimli meslektaşı ile yaptığı görüşmeler sonucunda hazırladığı bu çalışma, eğitim yönetimi açısından büyük öneme sahiptir. Klasik ve kuramsal yönetim kitaplarında yer almayan bu örnek olayların her birisi sorun çözmede okul yöneticilerine ışık tutacak türdendir. Bunun yanında geleceğin okullarında yönetici olacak eğitim fakültesi öğrencilerinin, bu çalışmadan çok yararlanacakları, kendilerine dersler çıkartacakları düşünülmektedir.

Prof. Dr. Mehmet Arslan

Elinizde bulunan bu eser, eğitim kurumlarında karşılaşılan önemli sorun ve bu sorunların çözümüne yönelik hikâyeleri içermektedir. Eser incelendiğinde yazarın, önemli sorunları büyük bir titizlikle tespit ettiği ve aynı şekilde çözüm önerileri geliştirdiği görülmektedir. Eserin önemli özelliklerinden biri, çözüm önerilerinin ileride karşılaşılacak sorunların çözümünde de kullanılabilecek nitelikte olmalarıdır. Büyük bir titizlikle hazırlanan bu eserin eğitim kurumları yöneticileri, akademisyenler, öğretmen adayları, veliler, öğrenciler ve konuyla ilgilenen herkes için çok önemli bir kaynak olduğunu düşünüyorum.

Prof. Dr. Hasan Coşkun

Okullar, ciddi sorunların yaşandığı toplumsal kurumlardır. Okullarda yaşanan sorunların çözülmesi çoğu zaman bilimsel düşünce ve yöntemin takibi kadar yöneticilerin yüreklerini de ortaya koymalarını gerektirir. Değerli arkadaşım Prof. Dr. Nail Yıldırım, Okul Müdürlerinin Sorun Çözme Hikâyeleri kitabıyla, okul yöneticilerimizin karşılaştıkları sorunları çözmede ne kadar içten davrandıklarını ve çevrelerine örnek olduklarını ortaya koymuştur. Bunu yaparken sadece ilgili alan yazından yararlanmamış, aynı zamanda alanda çalışan okul müdürlerinin içtenlikli katılımını da sağlamıştır. Nitel araştırma yöntemi ile hazırlanan bu kitapta yer alan hikâyelerin okunduğunda insanın içsel huzuru yakaladığını rahatlıkla söyleyebilirim. Bu hikâyelerin bilimsel yöntemle analiz edilmesi ve değerlendirilmesi de oldukça titiz bir şekilde yapılmıştır. Bu kitabın eğitim fakültelerinin lisans ve lisansüstü eğitim programlarındaki bütün öğrenciler ve akademisyenler tarafından dikkatle incelenmesi gerektiğine yürekten inanıyorum.

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin