Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
ÖRNEKLERLE OKUL ÖNCESİ ÇOCUKLARINI DEĞERLENDİRME VE TANIMA (  )
Örneklerle Okul Öncesi Çocuklarını Değerlendirme ve Tanıma
ÖRNEKLERLE OKUL ÖNCESİ ÇOCUKLARINI DEĞERLENDİRME VE TANIMA (  )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 24 x 16 cm
Sayfa Sayısı
: 298
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786052234938
Basım Yılı
: Mart 2019
kargolanamaz.
%15 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 42,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 35,70 TL
Kazanılan Puan
: 120 AP
Bu kitabı 5,95 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 35 kişi görüntüledi.

Okul öncesi dönemi çocuğunun değerlendirilmesine verilen önem ve bu konuya araştırmacıların ve çocuklarla doğrudan çalışan uygulayıcıların gösterdikleri ilgi, daha kapsamlı ve özellikle değerlendirme tekniklerine ilişkin daha çok sayıda örneğin sunulduğu yeni bir kitabın hazırlanmasının nedenini oluşturdu.
Bu yaşlardaki çocukların değerlendirilerek çok çeşitli yönlerden tanınmalarının önemi; bir yandan gelişimlerinin izlenmesi ve desteklenmesi, diğer yandan karşılaştıkları güçlüklerin saptanması ve çözümlenmesi ile eğitim çabalarının işlevselliğinin gözden geçirilmesi yönlerinden açık olduğundan, böylesi yeni bir kitap çabası anlamlı görüldü.

Buradan hareketle konuyla ilgili her bir değerlendirme tekniği ile ilgili zengin değerlendirme örneklerinin sunulmasının, alanda çalışan tüm uzmanlara yararlı olacağı umularak, özellikle okul öncesi alanında uzmanlaşmış olan değerli meslektaşlarla birlikte yoğun bir çalışmayla hazırlanan bu kitabın, konuyla ilgili olarak Türkiye’de gerek alanda bilimsel çalışma yapanlara gerekse çocuklarla doğrudan uygulamalı çalışmalar yapmakta olan eğitici ve uzmanlara yardımcı olması amaçlanmıştır.

Değerlendirmenin sağlıklı olması açısından çocuğu değerlendirirken tek bir kaynakla yetinilmemesi gereğinden ve değerlendiren kişinin yetkin olması ve değerlendirme etiğine uygun davranmasının öneminden başlayarak, çocuğu değerlendirmeksizin tanımaya çalışmanın yetersiz ve yanlış bir çaba olacağına kadar bazı hatırlatmaları burada da yapmakta yarar olduğu kanısındayım. Bu kitapta da konu ele alınırken, kitabın başlığında da görüldüğü gibi değerlendirme terimi, tanıma teriminden önce kullanılmıştır. Çocuğu ya da herhangi bir bireyi bilimsel anlamda sistemli ve gerçeğe en yakın bir biçimde tanıyabilmek için önce değerlendirmenin yapılması gereğine vurgu yapmak için özellikle bu kitap başlığı tercih edilmiştir.

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin