Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
OSMANLI DEVLETİ’NDE ÇALIŞMA HAYATI VE SOSYAL GÜVENLİK AÇISINDAN AHLİLİK TEŞKİLATI ( OSMANLI DEVLETİ'NDE ÇALIŞMA HAYATI VE SOSYAL GÜVENLİK AÇISINDAN AHLİLİK TEŞKİLATI )
Osmanlı Devleti’nde Çalışma Hayatı ve Sosyal Güvenlik Açısından Ahlilik Teşkilatı
OSMANLI DEVLETİ’NDE ÇALIŞMA HAYATI VE SOSYAL GÜVENLİK AÇISINDAN AHLİLİK TEŞKİLATI ( OSMANLI DEVLETİ'NDE ÇALIŞMA HAYATI VE SOSYAL GÜVENLİK AÇISINDAN AHLİLİK TEŞKİLATI )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 21 x 14 cm
Sayfa Sayısı
: 104
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786053275893
Basım Yılı
: Aralık 2017
1-5 iş günü temin
%15 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 50,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 42,50 TL
Kazanılan Puan
: 117 AP
Bu kitabı 7,08 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 78 kişi görüntüledi.

Düşük ücret, uzun çalışma saatleri, kayıtdışı istihdam ve kayıtdışı istihdama bağlı olarak gelişen iş güvencesinden ve sosyal güvenlik sisteminden yoksunluk gibi sorunlar bir taraftan çalışma hayatını olumsuz yönde etkilerken; diğer taraftan da çalışanların manevi yönünün ihmal edilmesi, onların psiko-sosyal yönden sorunlar yaşamasına neden olmaktadır.

Günümüzde söz konusu durumun farkına varılması ile insanı merkeze alan ve onun ihtiyaçları ile çalışma hayatını uyumlaştırmaya çalışan bir süreç ortaya konmaya çalışılmaktadır. Oysaki Ahilik Teşkilatı bunu yüzyıllar öncesinden başarmış bir kurum olarak hala yeri tam anlamıyla doldurulamamıştır. Tarihimize damga vuran ve Osmanlı Devleti’nin kuruluşunda ve gelişmesinde önemli bir yer edinen Ahilik Teşkilatı; çalışanlarla yönetenler arasında uyum, çalışma hayatında barış ve güven, toplumda ise ahengi meydana getirmiştir.

Bu bağlamda çalışmamızın amacı, kaliteli üretim, müşteri memnuniyeti, ömür boyu öürenme, sosyal güvenlik, çalışma ahlakı, çalışma barışı, mesleki, sanalsal ve ahlaki eğitim ile hem çalışma hayatıını hem de sosyal güvenliği ilgilendiren temel sosyal politika konularını bünyesinde toplayan Ahilik Teşkilatı’nı ele almaktır.

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin