Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
OSMANLI’DAN TARİHE NOT DÜŞEN KARELER ( RESİMLİ )
Osmanlı’dan Tarihe Not Düşen Kareler
OSMANLI’DAN TARİHE NOT DÜŞEN KARELER ( RESİMLİ )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 22,5 x 23,5 cm
Sayfa Sayısı
: 151
Cilt Durumu
: Ciltli
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786055331788
Basım Yılı
: 2013
1-3 iş günü temin
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 39,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 29,25 TL
Kazanılan Puan
: 111 AP
Bu kitabı 4,88 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Kategoriler
Bu ürünü 190 kişi görüntüledi.

Şehirler canlı organizmalar gibidir. Bu yüzden çehreleri içerisinde sakin olan insanların kültürel birikimleriyle bağlantılı olarak hareket etmektedir. Aradan geçen zaman zarfında meydana gelen değişiklikleri en güzel gösterebilen yegâne belgeler ise fotoğraflardır.


Sultan İkinci Abdülhamid Han Her resim bir fikirdir. Bir resim yüz sayfalık bir yazı ile ifâde olunamayacak siyâsî ve hissî mânâları telkin eder. Onun için ben, tahrîrî münderecâttan (yazılı bilgilerden) ziyâde, resimlerden istifâde ederim. sözüyle fotoğrafın önemini ve ona verdiği değeri ortaya koymuştu. Bunun yanında Osmanlı Devletinde dikkate şayan ne varsa hepsinin fotoğrafı çekilmelidir düşüncesinden hareketle işe koyulan yerli ve yabancı fotoğrafçılar o günün şartlarını fotoğraf karelerinde dondurmuşlardı.


Araştırmacı Yazar Soner Demirsoy işte bu 100 yılı aşkın bir süre önce çekilmiş binlerce fotoğraf karesini tek tek inceledi ve aralarından 70 kareyi seçti. Osmanlının son demlerindeki şehirlerin yüzüne, sosyo-kültürel tarihine ayna tutan bu fotoğrafların taşıdığı manayı, hem fotoğrafçı gözüyle hem de tarihçi kimliği ile yorumladı. Bunun neticesinde aynı gök kubbenin altında yaşadığımız bu coğrafyada bizden önceki insanlar ne yer, ne içer, nasıl giyinir, hayatını nasıl devam ettirirlerdi, mimari bakımdan Osmanlı coğrafyası nasıldı, gibi daha pek çok soruya bu kitapta cevap buldu.


Osmanlıdan Tarihe Not Düşen Kareler adıyla Sarayburnu Kitaplığından yayınlanan eser bugün ve gelecekteki nesiller için çok önemli bir kaynak niteliğind.

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin