Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
OTONOM DERGİSİ SAYI : 33 ARALIK-ŞUBAT 2016 (  )
Otonom Dergisi Sayı : 33 Aralık-Şubat 2016
OTONOM DERGİSİ SAYI : 33 ARALIK-ŞUBAT 2016 (  )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 30 x 21 cm
Sayfa Sayısı
: 41
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 3990000031507
Basım Yılı
: Aralık 2015
1-3 iş günü temin
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 5,94 TL
İndirimli Fiyatı
: 4,46 TL
Kazanılan Puan
: 17 AP
Bu kitabı 0,74 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 68 kişi görüntüledi.

İnsanın midesini bulandıran pis bir süreçten geçiyoruz. İnsan öldürmenin, öldürülmenin ve öldürülmemizin kanıksandığı, sıradanlaştığı, vicdanın, utancın kalmadığı ve toplumun faşizmi arzuladığı karaktersiz bir dönem… İnsanın kalem oynatası gelmiyor. Ama onurun direnişi var: inadına!. . . İnadına onur! Bu toprakların onuruyla çok oynandı. Bu toprakların onuru kızgın… Onur, korkunun karşısında en yıkıcı isyandır. Göreceğiz, göreceksiniz “Gezi” yeniden gelecek!. . .


Merhaba,


Ortadoğu merkezli post-modern 3. Dünya Savaşının içinden geçiyoruz. Küresel güç ilişkilerinin yeniden düzenleneceği ya da düzenin sürekli savaş içinden sürdürüldüğü bir dönemin içindeyiz.


1. ve 2. Dünya Savaşlarını emperyalizm kuramı üzerinden anlamlandırabildik. 1. Dünya Savaşının dispozitifi imparatorlukların dağıtılması ve ulus devletler üzerinden yeni-sömürgeciliğin kurulmasıydı. 2. Dünya Savaşı, faşizme karşı siyasal demokrasi üzerinden çözüldü. Her iki dünya savaşına neden olan, modernizmin kriziydi ve yanıtları yine modernizm içinden verildi. Modernizmin en sol kanadı reel sosyalizmin çözülmesiyle birlikte modernizm tarihsel olarak çöktü. Kapitalizm, modernizmin kalelerini terk etti. Artık kapitalizmin post-modern aşamasındayız. Ulus devletten şirket devletlere geçmiş bulunuyoruz.
3. Dünya Savaşı modernizm döneminde olduğu gibi sermayenin küresel rekabetinin ulus devletler arası açık askeri savaşla sürdürülmesi biçiminde gerçekleşmiyor. 3. Dünya Savaşı bölgesel bir iç savaş olarak kendisini gösteriyor. Bu iç savaş, dört ana akıma yol açıyor: devletlerin şirketleşmesi, yeniden devletlerin uluslaştırılması, devletlerin dinleştirilmesi ve devlete karşı demokratik modernite olarak komünalist demokrasi. Modernizmin krizi ve ürünü olan emperyalizm ve faşizme karşı yanıt ulus devlet olarak modernizmin içinden geldi. 3. Dünya Savaşına karşı yanıt modernizm içinden değil alter-modernite olarak ulus devlete karşı demokratik modernite, demokratik konfederalizm olarak verilecektir. 3. Dünya Savaşının iç savaşında, özgürlük demokratik ulusla gelecektir.


Bu Sayıda:


Devlete karşı demokrasi: Hobbes ve Spinoza


Kapitalist küreselleşmenin devleti


Eleştirel felsefenin eleştirisi


Rojava’dan Cizre’ye. . . Bu neyin devrimi ya da yeni tip bir devrim


Direnişin karanlık öncüsü: Ubik - Deleuze ve Philip K. Dick


Biz şimdi yüzümüzü bir kez daha güneşe dönüyoruz


Klasik felsefede direnme hakkı üzerine

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: