Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
PARA-BANKA VE FİNANS (  )
Para-Banka ve Finans
PARA-BANKA VE FİNANS (  )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 24 x 16 cm
Sayfa Sayısı
: 531
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786055145965
Basım Yılı
: Eylül 2016
1-3 iş günü temin
%8 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 55,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 50,60 TL
Kazanılan Puan
: 157 AP
Bu kitabı 8,43 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 346 kişi görüntüledi.

Değerli okuyucular, elinizdeki kitap çok zahmetli ve değerli bir çalışmanın ürünü olarak gün yüzüne çıkmıştır. Kuşkusuz, Türkçe literatürde para, para-banka, para-banka ve finans üzerine klasik ders kitabı metodu ile hazırlanmış birçok kitap bulunmaktadır. Bizim çalışmamızın özelliği, alanında önde gelen değerli akademisyen yazarların bu çalışmada bir araya gelmiş olmasıdır. Böylece eserimizin her bölümü yüksek motivasyon ve enerji ile yazılmış bulunmaktadır.

Kitabın ana temasını içeren para, merkez bankacılığı ve finans konuları oldukça dinamik bir yapı arz etmektedir. Konuyu ele alırken, hem temel kavramsal ve teorik çatıyı, hem de uygulamada ve değişen küresel şartlar içinde oluşan politikaları okuyucuya aktarmayı hedefledik. Bu nedenle kitabı inceleyenler, temel kavramlar ve teorilerin yanı sıra güncel tartışmalar ve politika önerileri ile de karşılaşacaklardır.

Bu çerçevede, Para-Banka ve Finanas isimli bu kitap üç kısım ve 21 bölümden oluşmaktadır. Birinci kısımda, para ile ilgili temel kavramlarla birlikte, para arzı süreci, para politikası araçları ve stratejileri ile enflasyon ve faiz teorileri ele alınmış olup, ikinci kısım merkez bankacılığına ayrılmıştır. İkinci kısımda merkez bankacılığının tarihsel gelişimi ile birlikte bağımsızlık konusu ve Türkiye’de son dönemde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın uyguladığı orjinal politikalar işlenmiştir. Son olarak üçüncü kısımda, bankacılık ve finans sistemi hem uluslararası hem de ulusal yönden değerlendirilmiştir. Bu bölümde, 2008 krizinin para ve finans sistemi üzerine etkileri incelenirken, ayrı bir bölümde politik krizlerin yarattığı sonuçlarda kaleme alınmıştır.

Para-Banka ve Finans isimli kitabımız para teorisi, para politakası, para-banka, bankacılık, merkez bankacılığı ve finans teorisi ve politikası derslerini alan lisans öğrencilerimize ders kitabı niteliğinde rehber olmanın yanı sıra, lisansüstü öğrencilerimizin güncel tartışmaları bulacağı temel kaynak özelliğine de sahip olmaktadır. Bu itibarla konuyu pekiştirmek ve sınavlara kolaylık sağlamak üzere her bölümün sonuna kısa bir özet ve konunun özelliğine göre klasik ya da seçmeli test sorusu şeklinde on sorudan oluşan bir ek hazırladık. Şüphesiz kitabın, para ve finans piyasalarında çalışan sektör profesyonellerinin çok istifade edeceği bir eser olduğuna da inanmaktayız.

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin