Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
PARİS’İN DELİLERİ (  )
Paris’in Delileri
PARİS’İN DELİLERİ (  )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 21 x 13,5 cm
Sayfa Sayısı
: 154
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786059245104
Basım Yılı
: Aralık 2017
kargolanamaz.
%20 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 17,90 TL
İndirimli Fiyatı
: 14,32 TL
Kazanılan Puan
: 51 AP
Bu kitabı 2,39 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Kategoriler
Bu ürünü 56 kişi görüntüledi.

Tüm değer ve gelişimlerin değiştiği Yakın Çağ’ı başlatan 1789 Devrimi’ne sahne olan Paris, bu kez Yirmi birinci Yüzyılın teknolojik, ekolojik, sosyal, kültürel ve bireysel değişim sorunları ile gelenekleri arasında kalan insanların özgürce yaşamak için verdikleri savaşıma tanıklık eder. Paris’in Delileri, geleceklerini şimdiki zaman-geçmiş zaman; Fransa-Türkiye arasında geçen yolculuklarda arayan bu insanların her türlü evrensel ve bireysel duygularını yansıtır.


«Milyonlardan az, yüzlerden çok ve kalabalıktılar. Başlangıca oranla daha da yiğittiler. Çözümsüz sorunlarının altında ezilip küçülürken yalnızlıkları içinde kaybolan insanlara yardım ettiler. Bunlardan iki tanesi kadındı. Tesadüf bu ya, meslekleri de kaderleri de isimleri de aynıydı… Çeşitli nedenlerle aynı ülkeden gelen (sürgün ya da sığınmacı) iki erkekle birleştirdiler hayatlarını. Sevdiler, sevildiler. Her iki çift de kendince yaşadı sürgün hayatını. Çocuk yapmaya, adam gibi yaşamaya paraları da olmadı, zamanları da.


Erkeklere ağır geldi sürgün hayatı. Terk edip gittiler kadınları. ¨Siz de gelirsiniz nasılsa, dert etmeyin, ¨ dediler. Hayata devam etti kadınlar. Yıllar geçti, saçları beyazladı, renkleri soldu, zayıfladılar, yine de çalıştılar. Biri bedenini ¨insanlık hizmeti ¨ için diyerek hekimlere bıraktı. Kısa bir süre sonra diğeri de gitti. Külleri, isteği üzerine, sevdiği adamın mezarına serpildi. Geriye sadece bir iki resim ve biraz da anı kaldı. ¨İki deli… İkisi de gitti, ¨ dedi arkadaşlarından biri. ¨Üzülme biz buradayız!¨ diye karşılık verdi bir diğeri.


¨Mutluluğun resmini yapabilir misin?¨ diye sordu şair ressama. ¨Bana bir koyun çiz!¨ dedi Küçük Prens havacıya. ¨Bana bir göçmen çiz!¨ dedi araştırmacı göç sorumlusuna. İnsanın mutluluğu, koyunun sandığı ve göçmenin yazgısı aynı kâğıda çizilir mi? diye soran olmadı. »


Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin