Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
PARODİ: ANTİK MODERN VE POSTMODERN (  )
Parodi: Antik Modern ve Postmodern
Yorumları oku
%20 İndirim
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 21 x 13 cm
Sayfa Sayısı
: 416
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
1-3 iş günü temin
Liste Fiyatı
: 38,89 TL
İndirimli Fiyatı
: 31,11 TL
Kazanılan Puan
: 111 AP
Barkod
: 9786059556033
Basım Yılı
: Kasım 2016
Ürünün Tanıtımı

Margaret A. Rose, bu önemli eserde parodi tarihine ve kuramlarına dair antik dönemden başlayarak çağdaş zamanlara kadar uzanan bir inceleme sunuyor. Yazarın 1979’da yayımlanan Parody//Meta-Fiction [Parodi//Üstkurmaca] adlı eseri, “çift kodlu” bir araç olan parodinin alaydan daha fazlası olarak kullanılabileceğine dair bir farkındalık yaratması ve bunu yayması açısından etkili bir eserdir. Rose bu eserde 1979 tarihli metninin hem giriş bölu¨mu¨nu¨ zenginleştirir hem de parodi ve pastişin modern ve postmodern kuram ve kullanım tartışmalarına yeni bölu¨mler ekler. Bu bölu¨mlerde yirminci yu¨zyılın birçok kuramcı ve yazarının eseri tartışılır.
Margaret A. Rose, u¨nlu¨ bir kuram tarihçisidir. Avustralya İnsani Bilimler Akademisi, Kraliyet Tarih Topluluğu ve Ömu¨r Boyu Clara Hall u¨yesi olan Rose, Avustralya ve birçok yerde edebiyat ve fikirler tarihi alanında akademik görevler u¨stlenmiştir. Konu açısından geniş bir alana yayılan yazarın kitapları, İngilizce konuşulan yerlerin dışında Almanca ve Japoncada da yayımlanmıştır. Parody/Meta-Fiction
(Londra, 1979), The Post-Modern and the Post-Industrial: A Critical Analysis (Cambridge, 1991) daha önceki çalışmalarıdır.
“Çok önemli bir kitap. Margaret A. Rose’un eseri, modern edebiyat ve sanat tartışmasındaki birçok temel meseleye değiniyor. ‘70’lerin ve ‘80’lerin yetersiz kalan kuram tartışmalarını aşabilen çalışmalardan biri.”
Malcolm Bradbury

Bu ürünü 41 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: