Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
PETER H. REYNOLDS SETİ (3 KİTAP TAKIM) ( PETER H. REYNOLDS SETİ (3 KİTAP TAKIM) )
Peter H. Reynolds Seti (3 Kitap Takım)
PETER H. REYNOLDS SETİ (3 KİTAP TAKIM) ( PETER H. REYNOLDS SETİ (3 KİTAP TAKIM) )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 20 x 20 cm
Sayfa Sayısı
: 1
Cilt Durumu
: Ciltli
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9782146212011
Basım Yılı
: 2018
kargolanamaz.
%20 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 61,11 TL
İndirimli Fiyatı
: 48,89 TL
Kazanılan Puan
: 174 AP
Bu kitabı 8,15 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 47 kişi görüntüledi.

Mış Gibi

Ramon resim yapmayı çok severdi. Nerede olursa olsun. Ne zaman olursa olsun. Her şeyin resmini yapardı. Resim yapmak Ramon’a mutluluk verirdi. Sınırsız hayal gücü kalemin beyaz bir sayfayla buluştuğu an coşarcasına harekete geçerdi. Ancak ağabeyi yüzünden bu coşkusu bitiverdi, artık çizemiyor, hep mükemmeli arıyordu. Kız kardeşi “doğru” resim yapmaya çalışmasının anlamsız olduğunu; denizmiş gibi, dağmış gibi, balıkmış gibi çizdiği tüm kendine özgü resimlerin ona zenginlik kattığını söylediği gün Ramon mutluluğu yeniden yakaladı. Peter H. Reynolds, Mış Gibi adlı öyküyle gizli kalmış yeteneklerin ortaya çıkmasına ışık tutarak bize içimizdeki yaratıcı gücü ateşlememizi söylüyor.

Nokta

“Bir nokta yap. Bakalım seni nereye götürecek. ”

Vashti’nin öğretmeni onu incitmeden, resim çizerek duygularını anlatabileceğini söyledi. Ama Vashti resim yapamıyordu, o bir ressam değildi. Bunu kanıtlamak için Vashti boş bir kâğıda öfkeyle bir nokta yaptı.

“İşte!”

Bu minicik nokta Vashti’nin yeteneğini keşfetme yolculuğunun ilk adımı oldu. Peter H. Reynolds bu minicik nokta masalıyla hepimizin içinde varolan yaratıcı gücümüzü dışa vurmamızı sağladı. Minicik nokta bir başlangıçtır. . .

Benden Bi Tane Daha Olsa

Leo’nun işleri başından aşkındı. Ne kadar çok çalışırsa çalışsın, yapılması gereken işlerin sonu gelmiyordu. Leo sonunda bir gün, “Keşke benden iki tane daha olsaydı. ” deyiverdi. Bu sözler ağzından çıkar çıkmaz karşısında bir Leo daha beliriverdi! Derken iki üç oldu, üç dört oldu ve dört çoğaldıkça çoğaldı. . . Acaba bu çoğalmalar onun sorununu çözecek miydi, yoksa Leo’nun sorunlarının daha basit bir çözümü var mıydı?

Nokta ve Mış Gibi‘nin ödüllü yazarı Peter Reynolds, bu kez günümüzün sonu gelmez sorunları üzerinde derin derin düşünmemiz gerektiğini söylüyor.

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin