Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
POSTMODERN CEPHE ESTETİĞİNDE BAROK BİR YÖNTEM OLARAK TEATRAL ANLATIM İLKELERİ ( POSTMODERN CEPHE ESTETİĞİNDE BAROK BİR YÖNTEM OLARAK TEATRAL ANLATIM İLKELERİ )
Postmodern Cephe Estetiğinde Barok Bir Yöntem Olarak Teatral Anlatım İlkeleri
POSTMODERN CEPHE ESTETİĞİNDE BAROK BİR YÖNTEM OLARAK TEATRAL ANLATIM İLKELERİ ( POSTMODERN CEPHE ESTETİĞİNDE BAROK BİR YÖNTEM OLARAK TEATRAL ANLATIM İLKELERİ )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 21 x 13,5 cm
Sayfa Sayısı
: 280
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786051806228
Basım Yılı
: Şubat 2017
1-7 iş günü temin
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 42,46 TL
İndirimli Fiyatı
: 31,85 TL
Kazanılan Puan
: 121 AP
Bu kitabı 5,31 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Kategoriler
Bu ürünü 91 kişi görüntüledi.

Günümüzde sanat ve mimarlık çevrelerince geliştirilen yeni yöntemler, belirli ortak davranış biçimleri içermektedir.

Bu davranışların estetik ve plastik değerdeki yansımaları ise yine benzer biçimde ortak bir dil yaratmaktadır. Büyük ölçüde tüketim odaklı gelişen yeni sosyo-ekonomik ve sosyo-kültürel ortamda, her geçen gün farklı, dikkat çekici, iletişimsel ve teatral yöntemler denemenin, oluşturulan bu dilin ortak noktası olduğu söylenebilir. Postmodern mimari tartışmalarına dahil olan bu süreç, bilgi üretim teknolojileri ve sosyo-kültürel ortam ile doğrudan etkileşim içindedir. Bireysel zevklerin ön plana çıktığı ve üretim teknolojilerinin çeşitliliği desteklediği günümüzde, mimarlık da bu yeni eğilimlerden doğrudan etkilenmektedir. Böylelikle, modern sonrasında farklı ve dikkat çekici olmaya yönelen mimarlık, temel bir prensip olarak iletişimsel olmayı bir tasarım stratejisi haline getirmiştir. Diğer taraftan, teatral yöntemlerin bir tasarım prensibi olarak ortaya çıktığı barok dönem, bu eğilimin genel karakteristiğini kuran bir sanat akımı olması bakımından, modern sonrası eğilmlerin bu tavrı için uygun bir araştırma zemini sunmaktadır. Bu durum barok için, sosyo-kültürel ve sosyo-ekonomik olarak çok farklı dinamikler çerçevesinde şekillenmiştir. Ancak temelinde belirli erk sembollerinin itici gücünü barındırmaktadır. Benzer şekilde modern sonrası eğilimlerin arka planında çalışan çeşitli sosyo-kültürel ve ekonomik erk sembolleri dikkati çekmektedir.

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin