Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
PSİKOLOJİK DANIŞMADA GRUPLAR: SÜREÇ VE UYGULAMA - GROUPS: PROCESS AND PRACTİCE ( PSİKOLOJİK DANIŞMADA GRUPLAR: SÜREÇ VE UYGULAMA - GROUPS: PROCESS AND PRACTİCE )
PSİKOLOJİK DANIŞMADA GRUPLAR: Süreç ve Uygulama - GROUPS: Process and Practice
PSİKOLOJİK DANIŞMADA GRUPLAR: SÜREÇ VE UYGULAMA - GROUPS: PROCESS AND PRACTİCE ( PSİKOLOJİK DANIŞMADA GRUPLAR: SÜREÇ VE UYGULAMA - GROUPS: PROCESS AND PRACTİCE )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 18,5 x 23,5 cm
Sayfa Sayısı
: 2016
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786053205180
Basım Yılı
: Kasım 2016
Aynı gün kargo
(16:00'a kadar geçerli)
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 104,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 84,24 TL
Kazanılan Puan
: 168 AP
Bu kitabı 14,04 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 781 kişi görüntüledi.
Bu eser, grupla psikolojik danışma konusunda var olan kaynaklardan farklı konuları ele alıyor olması nedeniyle bu alanda çalışacakların sıklıkla yararlanabilecekleri bir kaynak niteliğini taşımaktadır.Grupla psikolojik danışma süreci insanın gelişimine benzer: bebeklik, çocukluk, ergenlik, yetişkinlik ve yaşlılık gibi. Her döneminde kendine ait gelişim görevleri vardır. O dönemde o görevler başarılı bir şekilde yerine getirilemezse daha sonraki dönemin gelişim görevini yerine getirmede sıkıntı yaşanabilir. Aynı gelişim dönemleri gibi grup sürecinin aşamalarında da yerine getirilmesi gerekenler yerine getirilirse bir sonraki aşamada sorun yaşanmaz.Başlangıç aşamasında bir grupta temel süreç uyum sağlama ve keşiftir. Geçiş aşamasında kaygı ile baş etme, grupta güven oluşturma, sessizlik, üyelerin pozisyonları, transferans ve karşıt transferans ile baş etme gibi konular üzerinde durulur. Sonlandırma aşaması ise; üyelerin, grupta deneyimlerinin anlamını netleştirdikleri, kazanımlarını pekiştirdikleri, günlük yaşamlarına yansıtmaya karar verdikleri yeni davranışları belirledikleri aşamadır. Birçok insan, hayatında olumsuz veya sağlıksız sonlanmalar yaşamıştır. Grup liderleri üyelere sonlanmalarla nasıl başa çıkacaklarını, grup içi ve grup dışı ilişkilerinde uzlaşmaya nasıl varacaklarını öğretebilirler.Bu kitapta bu aşamalarda yapılması gerekenler ve liderin görevleri ve daha birçok konu üzerinde durulmuşturÜrünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin