Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
SAĞLIK YÜKSEK OKULLARI İÇİN KLİNİĞE YÖNELİK ANATOMİ KİTABI (  )
Sağlık Yüksek Okulları İçin Kliniğe Yönelik Anatomi Kitabı
SAĞLIK YÜKSEK OKULLARI İÇİN KLİNİĞE YÖNELİK ANATOMİ KİTABI (  )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 21 x 14 cm
Sayfa Sayısı
: 166
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786059942003
Basım Yılı
: 2014
kargolanamaz.
%8 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 20,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 18,40 TL
Kazanılan Puan
: 57 AP
Bu kitabı 3,07 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 82 kişi görüntüledi.

Bu kitap, Sağlık Yüksek Okulları ve Sağlık Meslek Yüksek Okulları başta olmak üzere, sağlık alanında eğitim alan tüm öğrencilere yönelik olarak hazırlandı.

Kitabın hazırlanma sürecindeki hedeflerden biri, öğrencinin; meslek eğitimi sırasında ve sonrasında sağlık alanında yazılmış kitap, makale ya da dokümanlarda sıkça karşılaşılabileceği anatomik terimleri tanımasını sağlamaktır. Bazen öğrencinin oluşum ve olayları kavramasını zorlaştıran bu “terimlerle tanışma” sürecinin kolaylaştırılması amacıyla, kitabın ilk bölümünde, Latince terminolojinin bazı kullanım prensiplerine yer verildi. Ayrıca tüm kitap boyunca, organ ve oluşumların Latince adlarının geçtiği yerlerde, terimin Türkçe açılımı, parantez içinde ya da terimi takiben açıklama şeklinde belirtildi. Böylece sürekli sözlüğe bağımlı kalmaksızın, yapı bilgisine ilişkin konunun takibinin sağlanması amaçlandı.
Erişkin eğitiminde önemli olduğu bilinen bir detay; “Bu bilgiyi neden öğre­niyorum? Bu bilgi ne işime yarar?” sorusunun yanıtını öğrenciye sunmanın, öğrenmeyi kolaylaştırdığıdır. Kitabın ana hedeflerinden biri, öğrenilmesi beklenen anatomik bilgi için somut gerekçelerin sunulmasıdır. Kitapta, bu koşulu sağlamak amacıyla, anatomik yapıya ilişkin çoğu bilgi, Sağlık Çalışanı’nın meslek yaşamı boyunca karşılaşabileceği klinik olay ve uygulamalarla ilişkilendirilerek sunuldu.

Anatomik oluşumları öğrenme sürecinin önemli bir ayağı laboratuar çalışmasıdır. Görerek ve dokunarak öğrenmenin kavramayı kolaylaştırdığı bilinmektedir. Eğer elinde bir rehber yoksa, öğrenci, laboratuardaki modelden nasıl yararlanacağını bilemeyebilir. Kitapta, anatomik yapıların görsel sunumu, Anatomi Laboratuarlarının çoğunda yer alan ve öğrencilerin yararlanışına sunulan anatomik modellerden fotoğraflanıp, rötuş ve işaretlemeler yapılarak hazırlanmış resimlerle gerçekleştirildi. Böylece, öğrencinin; laboratuardaki üç boyutlu modelle çalışma ve pekiştirme sırasında, modelin kitaptaki benzeri olan, oluşum adlarının da belirtildiği görsel materyalden, rehber olarak yararlanılabilmesinin sağlanması hedeflendi.

İnsan vücuduna dair yapı bilgisinin yani Anatomi’nin, Sağlık Eğitiminin temelini oluşturan önemli bir basmak olduğu bir gerçektir. Okunması ve anlaşılması kolaylaştırılmış bir kaynak olarak hazırlamaya çalıştığım bu kitabın, sağlık eğitimine yeni başlayan gençlerimizin bu temeli güçlü bir biçimde kurgulamasına katkı sağlayacağını umuyorum.

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin