Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
SAVAŞIN İÇİNDEN GELECEĞİNE YÖNELEN İKİNCİ DÜNYA SAVAŞI TÜRKİYESİ 3. CİLT ( SAVAŞIN İÇİNDEN GELECEĞİNE YÖNELEN İKİNCİ DÜNYA SAVAŞI TÜRKİYESİ 3. CİLT )
Savaşın İçinden Geleceğine Yönelen İkinci Dünya Savaşı Türkiyesi 3. Cilt
SAVAŞIN İÇİNDEN GELECEĞİNE YÖNELEN İKİNCİ DÜNYA SAVAŞI TÜRKİYESİ 3. CİLT ( SAVAŞIN İÇİNDEN GELECEĞİNE YÖNELEN İKİNCİ DÜNYA SAVAŞI TÜRKİYESİ 3. CİLT )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 21,5 x 15 cm
Sayfa Sayısı
: 544
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9789750516283
Basım Yılı
: Eylül 2018
1-5 iş günü temin
%15 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 145,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 123,25 TL
Kazanılan Puan
: 182 AP
Bu kitabı 20,54 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 238 kişi görüntüledi.

İkinci Dünya Savaşı Türkiyesi çalışmalarının üçüncü cildinde İlhan Tekeli ve Selim İlkin, Türkiye’nin savaş sonrası için yaptığı hazırlıkları inceliyorlar. Eğitimdeki reform çalışmaları, sağlık alanında hazırlanan 10 yıllık program, tarımda yeni kurumsallaşmalar ve Çiftçiyi Topraklandırma Yasası, sanayileşme yatırımlarının ivedileştirilmesi, yol-su-elektrik ve liman altyapıları, çalışma rejiminin yeniden düzenlenmesi, vergi düzenindeki değişiklikler ve çok partili rejime geçiş hazırlıklarıyla, kapsamlı bir değişim programının hazırlıklarını; Dünya Savaşı’nın, dışında kalmış olsa bile, Türkiye’yi nasıl kapsamlı bir değişime uğrattığını görüyoruz. 1950’ler ve sonrasındaki büyük
modernleşme dalgasının ön hazırlıklarının geniş bir panoraması. . .

“Türkiye’nin savaş süresince savaş sonrası için yaptığı hazırlıkları büyük ölçüde yakın geçmişindeki köktenci modernite projesi belirleyecekti. Savaş dönemi, Türkiye’nin o yıllara kadar yaptıklarının yeterliliğinin sınanmasına olanak vermiş, ülkenin ekonomik performansının hangi bakımlardan yetersiz, hangi bakımlardan başarılı olabildiği açık olarak ortaya çıkmıştır. Ayrıca savaş içinde, daha önce kullanmadığı kaynaklarını da kullanmaya başlamıştır. Daha önce kullanamadığı hangi olanaklarını kullanabileceği konusunda yeni kavrayışlara ulaşmıştır. ”

İlhan Tekeli - Selim İlkin

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin