Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
ŞİFRELEME VE ŞİFRE ÇÖZME YÖNTEMLERİ ( ŞİFRELEME VE ŞİFRE ÇÖZME YÖNTEMLERİ )
Şifreleme ve Şifre Çözme Yöntemleri
ŞİFRELEME VE ŞİFRE ÇÖZME YÖNTEMLERİ ( ŞİFRELEME VE ŞİFRE ÇÖZME YÖNTEMLERİ )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 24 x 16,5 cm
Sayfa Sayısı
: 152
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786056730115
Basım Yılı
: Kasım 2020
1-5 iş günü temin
%10 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 48,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 43,20 TL
Kazanılan Puan
: 86 AP
Bu kitabı 7,20 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 654 kişi görüntüledi.

Kriptoloji; matematik, bilgisayar bilimleri, dil bilimleri ve benzeri birden fazla bilimi ilgilendiren disiplinler arası bir alandır. Hızlı bir s¸ekilde gelis¸en du¨nyanın vazgec¸ilmez bilim dallarından biri olan kriptoloji, aslında hayatımızın pek c¸ok alanında o¨nemli bir yer tes¸kil etmektedir. Gu¨c¸lu¨ s¸ifreleme yo¨ntemleri, degˆerli bilgiyi organize suc¸ o¨rgu¨tlerine, c¸okuluslu s¸irketlere ve bu¨yu¨k hu¨ku¨metlere kars¸ı korumak ic¸in kullanılabilecek en o¨nemli silahtır. Gu¨c¸lu¨ s¸ifreleme eskiden sadece askeri c¸alıs¸malarda kullanılırdı; ancak gu¨nu¨mu¨z bilgi toplumunda gizlilik ve kis¸iselligˆin korunması ic¸in kriptoloji o¨nemli arac¸lardan biri haline geldi. Bir bilgi toplumu olmaya dogˆru ilerledikc¸e milyonlarca bireyin go¨zlenmesi ve takibi bu¨yu¨k hu¨ku¨metler ic¸in mu¨mku¨n olmaya bas¸ladı. Bu durum da kriptolojiyi kis¸isellik, gu¨ven, eris¸im kontrolu¨, elektronik o¨deme, toplu (s¸irket, ulus, vs. ) gu¨venlik ve pek c¸ok alan ic¸in ana arac¸lardan biri haline getirdi.
Bu kitapta en eski yo¨ntemlerden bas¸layıp en yeni yo¨ntemlere kadar bütün şifreleme yöntemleri anlatılıyor, o¨rneklerle pekis¸tiriliyor. Her şifreleme yönteminin anahtar üretme, şifreleme ve şifre çözme aşamaları gösteriliyor. Kitap, kriptoloji ile ilgilenenler, kriptoloji dersi verenler, kriptoloji dersi alanlar, kriptolojinin so¨zel anlatımından c¸ok kriptolojide kullanılan yo¨ntemler ile ilgilenenler ic¸in en güncel bilgileri içeriyor.
Kitap 4. baskısı, günümüzün ilgi çeken konularından blokzincirler ve kripto paralar hakkında bir bölüm eklenerek genişletildi.

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin