Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
Şİİ KIYAMLARI ( Şİİ KIYAMLARI )
Şii Kıyamları
Şİİ KIYAMLARI ( Şİİ KIYAMLARI )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 19,5 x 12 cm
Sayfa Sayısı
: 134
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786055030728
Basım Yılı
: Nisan 2019
1-3 iş günü temin
%20 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 35,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 28,00 TL
Kazanılan Puan
: 71 AP
Bu kitabı 4,67 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Kategoriler
Bu ürünü 63 kişi görüntüledi.

Şia, kıyamlarla özetlenebilecek nitelikte bir tarihe sahiptir. Bu kıyamlar hicri 51 yılından 260 yılına kadar “imamet” ile doğrudan bağlantılı bir şekilde devam etmiştir. Ancak bu tarihten sonra imamet ile olan bağı doğrudan sağlama imkânından yoksun olsalar da imametten aldıkları mirasla kendi mekteplerinin devamlılığını ve rengini kandan alan çehresini muhafaza edebilmişlerdir. Bu hareketlerin ve kıyamların ortaya çıkmalarına yol açan koşulları, şartları, sebepleri ve sahip oldukları hedefleri araştırmak, incelemek ve bu konuda derinleşmek bizi görkemli bir tarihle tanıştıracaktır. Ancak bundan daha da önemlisi tek kıble, tek kitap, tek imam ve tek ümmet esası üzerine yükselecek bir toplum oluşturabilmek için tarihin imamet çizgisinde Şia’nın devrimci kişiliğinden beslenmemizi ve ondan faydalanmamızı sağlayacaktır.

Öncelikle şunu belirtmek gerekir. Şii nitelik taşıyan kıyamlar ve devrimler; itikadi, siyasi, kültürel ve askeri birçok boyuta sahiptir. Her şeyden önce İslam’ın kendi zengin itikadî muhtevası, bu kıyam ve hareketlerin en önemli sebebidir. Belki de dünya tarihi böylesi kıyamlara çok nadiren şahit olmuştur. Şii hareketler bu itikadî temeller sayesinde tarih boyunca toplumda bu denli yaygınlaşıp, derinleşebilmiştir.

Bu sebeple ezilenler bu kıyamlara kucak açtılar, onlara mali, askeri yardımlarını esirgemediler ve tebliğ ve propaganda faaliyetlerinden geri durmadılar. Tarih boyunca Şii hareketlerin hedeflerinin açık olduğu, hakkı talep ettiği, mazlum ve kimsesizleri desteklediği, halka dayandığı, tevhide dayalı bir iktidarın kurulması için çalıştığı ve hareketin lider ve önderlerinin samimi ve ihlaslı olduğu herkesin bildiği bir gerçektir.

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin