Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
SİNEMACININ GÖZÜ ( SİNEMADA KOMPOZİSYON KURALLARINI KULLANMAYI (VE YIKMAYI) ÖĞRENMEK )
Sinemacının Gözü
SİNEMACININ GÖZÜ ( SİNEMADA KOMPOZİSYON KURALLARINI KULLANMAYI (VE YIKMAYI) ÖĞRENMEK )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 21 x 21 cm
Sayfa Sayısı
: 208
Cilt Durumu
: Ciltli
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9789757638957
Basım Yılı
: Mart 2018
1-3 iş günü temin
%18 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 92,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 75,44 TL
Kazanılan Puan
: 282 AP
Bu kitabı 12,57 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 73 kişi görüntüledi.

Dogville’den Tanrı Kent’e, Gomorra’dan 400 Darbe’ye uzanan büyülü bir sinema şöleni.


Chan-wook Park, Kubrick, Haneke, Almodóvar, Kurosawa, Fassbinder ve daha onlarca sinemacıyı bir araya getiren veya ayıran detaylar nedir?


Sinemasal kompozisyonlarını nasıl kuruyorlar? Kuralları ne zaman uygulayıp ne zaman yıkarak yeni baştan inşa ediyor ve kendi sinema dillerini oluşturuyorlar?


“Sinemacının Gözü” birçok renkli fotoğraf ve örnekle beslenen sinematografik bir başyapıt. Sinema, ucu bucağı olmayan bir sanat dalı. “Bu gelinebilecek en son nokta, ” dedikten sonra insanı bu cümleyi defalarca yeniden kurmaya iten, farklı kurgu, anlatı ve görüntü biçimleriyle her daim insanı şaşırtmaya devam eden, tek sınırını hayal gücünün çizdiği özgür bir alan.


Hareketli görüntülerle bir öykü kurgulayıp perdede izlenmesini sağladığınızda, öykünüzle büyülenen, duygusal bağlar kuran ve anlatmak istediklerinizden tam da hayal ettiğiniz gibi anlamlar çıkaran izleyiciler ise, bu sanatın büyük ikramiyeleri. Sinemacının Gözü, öykünüzü anlatmak için kuracağınız kompozisyonların, güçlü ve unutulmaz görüntüler yaratmasına olanak sağlamak için gereken altyapı, bilgi ve teknik gereksinim göz önünde tutularak hazırlanmış yol gösterici bir kılavuz kitap. Gustavo Mercado’nun yüzlerce örnekle beslenen bu özenli çalışması, ele aldığı örneklerin neden ve nasıl başarılı olduklarını anlatıyor ve aynı örneklerle ilgili teknik düşüncelerin eklenmesiyle devam ediyor.


Yazar daha sonra, örnekler ışığında size kendi özgün sinema dilinizi kurallarla değil, bilginizi ve deneyiminizi o kuralları yıkarak nasıl kurabileceğinizi açıklıyor.


Sinemayla ilgilenen, bu alanda çalışan, eğitim gören ya da sinemacı olmak isteyenlerin ufkunu genişletecek olan Sinemacının Gözü, sinemaseverleri de es geçmiyor. Kullandığı örnek ve açıklamalarla izleyenlerin “Tam da orada öyle hissetmiştim” dediği noktayı ustalıkla bularak, o noktanın sinematografik anlamının, etkisinin ve öneminin altını çiziyor.


Sinemacının Gözü’nü okuduktan sonra sinemaya bakışınızın ve algınızın başka bir boyuta ulaşacağına emin olabilirsiniz. Bu deneyime katıldıktan sonra seyrettiğiniz filmleri tekrar seyretmek, seyredemediklerinizin peşine düşmek isteyeceksiniz

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: