Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
SİNYALLER VE SİSTEMLER ( SİNYALLER VE SİSTEMLER: DÖNÜŞÜM YÖNTEMLERİ VE MATLAB KULLANARAK ÇÖZÜMLEME / SİGNALS AND SYSTEMS: ANALYSİS USİNG TRANSFORM METHODS & MATLAB )
Sinyaller ve Sistemler
SİNYALLER VE SİSTEMLER ( SİNYALLER VE SİSTEMLER: DÖNÜŞÜM YÖNTEMLERİ VE MATLAB KULLANARAK ÇÖZÜMLEME / SİGNALS AND SYSTEMS: ANALYSİS USİNG TRANSFORM METHODS & MATLAB )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 19,5 x 23,5 cm
Sayfa Sayısı
: 816
Cilt Durumu
: Ciltli
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786051333236
Basım Yılı
: Mayıs 2020
Aynı gün kargo
(16:00'a kadar geçerli)
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 136,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 110,16 TL
Kazanılan Puan
: 221 AP
Bu kitabı 18,36 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 1805 kişi görüntüledi.
Sinyaller ve Sistemler: Dönüşüm Yöntemleri ve MATLAB ile Çözümleme lisans seviyesinde bütün temel sinyal ve sistem konularını ve çözümleme yöntemlerini geniş kapsamlı bir şekilde içeren temel bir sinyaller ve sistemler kitabıdır. Ayrıca, master seviyesindeki bir dönemlik bir ders için, doğrusal sistemlere uygulanan dönüşüm yöntemlerinin hızlı bir tekrarı için de kullanılabilir.
Kitap, hem sürekli-zamanda hem ayrık-zamanda sinyalleri ve sistemleri anlatan matematiksel yöntemlerle başlamaktadır. Dönüşüm fikri, sürekli-zamanlı Fourier serileri ile tanıtılıp, Fourier dönüşümüne Fourier serisinin periyodik olmayan sinyallere bir uzantısı olacak şekilde bir taban hazırlanmıştır. Aynı yol ayrık-zamanlı sinyaller için de izlenmiştir. Laplace dönüşümü, hem sınırsız sinyaller ve kararsız sistemler için sürekli-zamanlı Fourier dönüşümün genelleştirilmiş bir biçimi olarak hem de sürekli-zamanlı doğrusal sistemlerin özdeğerleri ve özfonksiyonları ile yakın ilişkisi nedeniyle sistem çözümlemesinde güçlü bir araç olarak anlatılmıştır. Ayrık-zamanlı sistemlerde z dönüşümü için de benzer yol izlenmiştir. Örnekleme, sürekli zaman ve ayrık zaman arasındaki ilişkiye vurgu yapılarak anlatılmıştır. Kitabın geri kalanı, frekans tepkisi çözümlemesi, iletişim sistemleri, geri besleme sistemleri, analog ve sayısal süzgeçler ve durum-uzayı çözümlemesini işlemektedir. Kitap boyunca çok sayıda örnek ve anlatılan yöntemlerin gerçeklenmesi için kullanılabilecek MATLAB fonksiyonları bulunmaktadır.

İKİNCİ BASIMDAKİ YENİLİKLER:
¨ Konuları işlerken sıralamada esneklik sağlayacak şekilde daha modüler bir düzenlemeye gidilmiştir.
¨ Gerçek uygulamalar üzerine dört ayrı bölüm eklenmiştir:
S Frekans Tepkisinin Çözümlenmesi
S İletişim Sistemlerinin Çözümlenmesi
S Süzgeçlerin Çözümlenmesi ve Tasarımı
S Durum Uzayı Çözümlemesi
¨ Sistemlerin matematiksel modelleri, çift yönlü Laplace ve z dönüşümü gibi bir çok konunun kapsamı genişletilmiştir.
¨ Fourier çözümlemesinin hem sürekli hem de ayrık zamanda teorik temellerinin anlaşılmasında dikgenlik ilkesinin önemi daha kuvvetli bir şekilde vurgulanarak anlatılmıştır.
¨ Diğer dönüşümleri ve bazı sık kullanılan sinyal işleme tekniklerini yaklaşık olarak uygulayabilmek için ayrık Fourier dönüşümünün kullanılması konusu daha geniş kapsamlı açıklanmıştır.
¨ Bir çok yeni MATLAB örneğine yer verilmiştir.
¨ Zengin bir alıştırma havuzu sunulmuştur. Daha kolay ve yanıtı verilmiş alıştırmaların yanına daha zorlayıcı yeni problemler eklenmiştir.
¨ Kitabın kullanımına yönelik ek kaynaklar için internet sayfası bulunmaktadır: www. mhhe. com/roberts
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin