Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
SİSTEMATİK DİN SOSYOLOJİSİ (  )
Sistematik Din Sosyolojisi
SİSTEMATİK DİN SOSYOLOJİSİ (  )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 23 x 15 cm
Sayfa Sayısı
: 320
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9789944105668
Basım Yılı
: Ekim 2014
kargolanamaz.
%26 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 45,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 33,30 TL
Kazanılan Puan
: 128 AP
Bu kitabı 5,55 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 70 kişi görüntüledi.

Günümüzde din modern dünyanın eksen konuları olarak görülen kent ve sanayi olgularından daha az önemli değildir. Ulusal- küresel pek çok toplumsal uzlaşma ve çatışma din çevresinde meydana gelmektedir. Dinin bu önemine bağlı olarak da Din Sosyolojisi tüm dünyada karşımızda bir yükselen disiplin olarak durmaktadır.

Ne yazık ki ülkemizde yerini yeterince bulamadığı gibi genel Din Sosyolojisi konularını işleyen eser sayısı da fevkalede sınırlıdır. Diyebiliriz ki bu eser, öncelikle söz konusu ihtiyaçtan doğmuştur. Elinizdeki kitap, din - toplum bağlantısını çözümlemeye çalışan ve hemen herkese hitabeden bir din sosyolojisi eseridir. Belki Sosyoloji ve İlahiyat alanlarını daha yakından ilgilendirmektedir.

Esasen esere, “ Sosyoloji açısından bir dini okuma kılavuzu“ diyebileceğimiz gibi “ Din açısından sosyolojik bir okuma “ da diyebiliriz. 18 temel konunun ele alındığı eser üç ana bölümden oluşmaktadır. “ Bir Kurum Olarak Din ve Tanımı“ adını taşıyan birinci bölümde Din Sosyolojisi hakkında bir bilgi verdiktan sonra, “ Dinin toplumla ilişkisi“ adlı ikinci bölümde ise, genel olarak toplumun din üzerindeki etkisinin yanında kurumsal, grupsal, örgütsel yapılar ve değişim bağlamında ilişkiler gösterilmeye çalışılmaktadır. “

Din Sosyolojisinin güncel sorunları“ adını taşıyan son bölüm ise “ Din ve dünya ilişkisi, günümüzde dini gelişmeler, moderndünyada din, Din Sosyolojisi bağlamında İslam ve Toplumumuzda Din“ ana başlıklarını taşımaktadır. Sade bir dil ve sistematik bir yöntemle ele alınan ve bir boşluğu dolduracağına kani olduğumuz eserin herkes için yaralı olacağı inancındayız.

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin