Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
SİSTEMİK AİLE TERAPİSİNDE ÇİFT UYUMU ( SİSTEMİK AİLE TERAPİSİNDE ÇİFT UYUMU )
Sistemik Aile Terapisinde Çift Uyumu Sistemik Aile Terapisinde Çift Uyumu
Yorumları oku
%20 İndirim
Basım Dili
: Türkçe Türkçe
Ebatı
: 13,5 x 21,5 cm
Sayfa Sayısı
: 160
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
kargolanamaz.
Liste Fiyatı
: 13,89 TL
İndirimli Fiyatı
: 11,11 TL
Kazanılan Puan
: 36 AP
Barkod
: 9786053209225
Basım Yılı
: Haziran 2018
Ürünün Tanıtımı
Bu kitap; aile dinamiklerini anlamak üzere çift uyumuna yönelik olarak hazırlanmış bir psikoeğitim programını kapsamaktadır.

Kitap, okuyucular için çiftlerin aile içi dinamiklerini anlatmakta ve onların uyumu hakkında bilgi vermektedir. Doktora tezi kapsamında; evlilikte çiftlerin uyumuna etki eden faktörleri anlayabilmek ve aile içi dinamikleri test etmek için çift uyumuna yönelik değerler ve algılanan sosyal destekli on oturumluk bir psikoeğitim programı oluşturulmuştur. Aileler, bir kadın bir erkek olmak üzere iki kişiden yani bir çiftten oluşmaktadır. Çiftlerin uyumlu aile olma süreçleri, bireysel değerlere sahip olmaları ve sosyal çevrelerinden destek almalarına bağlıdır. Kendilerini yetiştiren ailelerin toplumsal değerleri, çiftlerin evlilik hayatını etkilemektedir. Evlilik kurumunun sağlıklı olarak devam edebilmesi için psikolojik, duygusal, sosyolojik, çevresel ve sosyo ekonomik gibi birçok etkeninin bir araya gelmesi mümkündür. Çift uyumunu etkileyen faktörler ve bu uyumu tekrar tesis edilebilmesi için ihtiyaç duyulan teknikler bu kitapta yer almaktadır. Psikoeğitim programı deneysel bir çalışma olup kitaptaki tekniklerin çift uyumunu olumlu yönde etkilediği görülmüştür.

Boşanmanın hızla arttığı günümüzde, çiftlerin ailenin devamlılığı konusunda uzmanlara gereksinim duyması, çift uyumunda uygulanabilecek yeni teknikler ve psikoeğitim programları gereksinimleri de paralelinde getirmiştir. Bu kitap söz konusu gereksinimleri karşılama amacını taşımaktadır.

Bu ürünü 306 kişi görüntüledi.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: