Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
SOSYAL DİYALOG (  )
Sosyal Diyalog
SOSYAL DİYALOG (  )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 23,5 x 16,5 cm
Sayfa Sayısı
: 224
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9789758606610
Basım Yılı
: Haziran 2007
1-3 iş günü temin
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 30,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 24,30 TL
Kazanılan Puan
: 86 AP
Bu kitabı 4,05 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 68 kişi görüntüledi.

Çağımızın kaçınılmaz bir gerçeği olan küreselleşme ve beraberinde getirdiği değişim, her alanı olduğu gibi, endüstri ilişkilerini de etkilemekte ve değiştirmektedir. Kuşkusuz bu değişimin bir boyutunu da değişen, farklılaşan işçi-işveren ilişkileri ile birlikte, önemi ve popülaritesi giderek artan “Sosyal Diyalog“ oluşturmaktadır. Bir başka deyişle sosyal diyalog, küreselleşme sürecinin endüstri ilişkilerinde yarattığı değişimin bir boyutu ve sonucu olarak gün geçtikçe önem kazanmaktadır.


Yoğun rekabet, verimlilik, kalite, yeni üretim ve yönetim teknikleri ile sürekli değişime uğrayan günümüz endüstri ilişkileri sistemlerinde, bu sistemlerin en önemli iki aktörü olan işçi-işverenlerin ilişkileri de hızla değişmektedir. Bu süreç içinde de endüstri ilişkileri alanında Endüstri Devriminden günümüze dek hakim olan çıkar çatışmasına dayalı mücadeleci yapının yerini çıkar birliği, diyalog ve işbirliğine dayalı ilişkilere terk ettiğine tanık olunmaktadır. Bu nedenle gönüllülük esasına dayalı katılım, karşılıklı görüş alışverişi ve işbirliği anlayışı ile demokratik bir tartışma ve karar oluşturma süreci olarak da tanımlanan sosyal diyalog günümüz koşullarının bir sonucu ve gereği olarak, özellikle de var olan sorunlara etkin bir çözüm mekanizması olarak gittikçe önem kazanmaktadır.


Bu çalışma, “Küreselleşme Sürecinde Sosyal Diyalog (Çeşitli Ülke Örnekleri ve Türkiye)“ adlı doktora tezimin gözden geçirilmiş şeklidir. Bu nedenle çalışmanın özgün haline temelde sadık kalınmasına büyük özen gösterilmekle birlikte; sosyal diyaloğun son derece dinamik bir konu olması yeni gelişmeleri kaçınılmaz kıldığı için, özellikle Avrupa Birliği ve Türkiye ile ilgili gelişmelerin değerlendirildiği ikinci ve dördüncü bölümler, yeni gelişmeler ışığında tekrar gözden geçirilerek güncelleştirilmiştir.

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: