Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
SOSYAL TABAKALAŞMA - KAVRAMLAR, KURAMLAR VE TEMEL MESELELER ( SOSYAL TABAKALAŞMA - KAVRAMLAR, KURAMLAR VE TEMEL MESELELER )
SOSYAL TABAKALAŞMA - Kavramlar, Kuramlar ve Temel Meseleler
SOSYAL TABAKALAŞMA - KAVRAMLAR, KURAMLAR VE TEMEL MESELELER ( SOSYAL TABAKALAŞMA - KAVRAMLAR, KURAMLAR VE TEMEL MESELELER )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 19,5 x 24 cm
Sayfa Sayısı
: 360
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786053209867
Basım Yılı
: Kasım 2018
kargolanamaz.
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 54,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 43,74 TL
Kazanılan Puan
: 131 AP
Bu kitabı 7,29 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Kategoriler
Bu ürünü 604 kişi görüntüledi.
Tabakalaşma nedir, nasıl açıklanabilir?Son 40 yılda tabakalaşma sistemlerinde yaşanan değişimler nelerdir?Sosyolojide tabakalaşma konusu nasıl ele alınmaktadır?Türkiye’de toplumsal yapı ve tabakalaşma konularında ne tür çalışmalar mevcuttur?Tabakalaşma konusu sosyolojik analiz için merkezî bir önemdedir. Dünya sosyolojisinde önemli epistemoloji, kuram ve yöntemler tabakalaşma alanından türemiştir. Son zamanlarda iz bırakmış sosyologların büyük bir kısmı esas eserlerini tabakalaşma ve eşitsizlik alanlarında vermişlerdir. Ancak ülkemizde tabakalaşma konusunun sosyoloji müfredatlarında yeterli bir yer bulabildiğini, müstakil bir araştırma alanı olarak oluştuğunu söylemek pek mümkün gözükmüyor. Elinizdeki kitap, tabakalaşma ve eşitsizlik konularında güncel sosyolojik birikimi değerlendirerek Türkçe literatür açısından büyük bir boşluğu doldurmaktadır.Modern toplum eşitsizlikler üzerine kuruludur ve bu eşitsizlikler her geçen gün büyümektedir. Günümüzde tabakaların birbiri ile mesafesi açılmakta ve bir sınıfsal kutuplaşma yaşanmaktadır. Dolayısıyla toplumsal yapıyı kavramak bakımından tabakalaşmanın anlaşılması zorunludur.Elinizdeki kitapta klasik ve çağdaş sosyolojide tabakalaşma ile ilgili kuram ve kavramlar, sınıf ve sosyo-ekonomik statü ile ilgili ölçümler, meslekler, sosyal hareketlilik ve sosyal eşitsizlik gibi meselelerin analizleri yer almaktadır. Bu konular ele alınırken kavramsal ve kuramsal açıklamalar kadar güncel veriler kullanılarak sosyal yapı da analiz edilmiştir. Bir giriş kitabı olarak düşünülen bu kitabın ülkemizde tabakalaşma analizini genişletmesi hedeflenmektedir.Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin