Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
SU VE ATIKSU MÜHENDİSLİĞİ - WATER AND WASTEWATER ENGİNEERİNG ( SU VE ATIKSU MÜHENDİSLİĞİ - WATER AND WASTEWATER ENGİNEERİNG )
SU VE ATIKSU MÜHENDİSLİĞİ - Water and Wastewater Engineering
SU VE ATIKSU MÜHENDİSLİĞİ - WATER AND WASTEWATER ENGİNEERİNG ( SU VE ATIKSU MÜHENDİSLİĞİ - WATER AND WASTEWATER ENGİNEERİNG )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 17 x 24 cm
Sayfa Sayısı
: 1296
Cilt Durumu
: Ciltli
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786053200581
Basım Yılı
: Mart 2016
Hızlı Kargo
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 180,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 145,80 TL
Kazanılan Puan
: 288 AP
Bu kitabı 24,30 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 947 kişi görüntüledi.
SU temini ve arıtımı ile ATIKSU toplanması ve arıtılarak uzaklaştırılması, doğru şekilde tasarlanmış ve uygulanmış mühendislik yapıları ile mümkün olup, aynı zamanda, yapılan işin sürekliliği ve güvenilir olması da önemli bir husustur. Kitap kapsamında, suyun kullanıcılara ulaştırılması ve kullanım sonrası ortaya çıkan atıksuların ne şekilde yönetilebileceğine dair tasarım, işletme, vb. konulara yönelik bilgiler verilmekte, örnek problem çözümleriyle de bilgiler pekiştirilmektedir.Kitap esas olarak su ve atıksu arıtımı ile ilgili tasarım konularına yönelik olmakla birlikte, ayrıca su alma yapıları, kuyular, depolama ve dağıtım sistemleri ile kanalizasyon sistemlerinin tasarımı konularına da yer verilmiştir. Su arıtımında koagülasyon, flokülasyon, yumuşatma (NF ve TO dahil), çöktürme, filtrasyon (MF ve UF dahil), dezenfeksiyon gibi temel işlemlerle suyun arıtılmasının yanı sıra arıtma esnasında ortaya çıkan atıkların yönetimi konularında teorik ve uygulama bilgileri, atıksu arıtma konularında ise ön arıtma, birincil ve ikincil arıtma, üçüncül arıtma ve atık yönetimi konuları bulunmaktadır. Membranların uygulanmasına dair bilgilere de ayrıca yer verilmiştir. Kitapta, yüzün üzerinde örnek problem, beş yüz bölüm sonu problemi ve çok sayıda şekil/tablo bulunmakta ayrıca, su ve atıksu tesislerinde güvenlik sorunlarının yanı sıra işletme ve bakım faaliyetlerine dair bilgiler ve teknik sorunların çözümü için saha tecrübelerine dayalı bilgiler de yer almaktadır.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin