Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
SULTAN ALPARSLAN (  )
Sultan Alparslan
SULTAN ALPARSLAN (  )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 21 x 13,5 cm
Sayfa Sayısı
: 191
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786059960557
Basım Yılı
: Şubat 2016
kargolanamaz.
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 16,67 TL
İndirimli Fiyatı
: 12,50 TL
Kazanılan Puan
: 48 AP
Bu kitabı 2,08 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 205 kişi görüntüledi.

Sultan Alparslan; işgal altındaki “ Türk Anayurdu” Anadolu’yu, muhteşem bir zaferle Bizans işgalinden kurtaran ve ebedi yurt yapan büyük Sultan’dır!


O, turan fikrinin uygulayıcısı, “Türk birliği” inancının çağlar ötesine sarkan sisteminin yayıcısı, “ Devlet-i Ebed Müeddet “ düşüncesinin mimarıdır.


Yunus Oğuz Azerbaycan’ın son dönemlerdeki özgür düşünce ortamından yararlanan en büyük yazarlarından ve tarihçilerinden biridir. O’nun kaleminden okuyacağınız Alparslan eseri ile, Selçuklu Devletinin nasıl kurulduğunu ve nasıl imparatorluk haline geldiğini görecek, hiç bilmediğiniz Oğuz Dedelerini tanıyacak, onların şahsiyetlerinde gizlenen eski “ Oğuz İlmi “nin ne olduğunu anlayacak, Oğuz töresine vakıf olacaksınız. Aynı zamanda Hasan Sabbah’ı “ Haşhaşileri “ onların düşüncelerini, yapmak istediklerini ve çalışma şekillerini görecek ve anlayacaksınız.


Bir tarihçi titizliği ve bir romancı üslubu ile meydana getirilen bu eseri okurken, Türklerin, dünya siyaset arenasında yer alabilmek ve hayatiyetlerini sürdürebilmek için ne büyük zorluklarla mücadele ettiklerini ve bu coğrafya da, hayata tutunmanın hangi güçlükleri beraberinde getirdiğini düşünmek zorunda kalacaksınız…


Değişik bir tarzda, halden, yani içinde yaşanılan zamandan geçmişe dönülerek anlatılan olaylar, bir felsefenin, “ Türklerin Yaşam Felsefesi” nin bütünüyle gözler önüne serildiği, karmaşık, fakat anlaşılır şekilde okuyucuya sunulmakta ve okuyucuyu o dönemlere götürmektedir.


Şimdiye kadar “ Türk Tarihine Yeni bir Bakış” “ Attila – Nadir Şah – Tahmasib Şah – Emir Timur – Türklerin Gizli Tarihi – Eski Türkler ve Gumilev’in Eleştirisi “ kitapları ile tanıdığımız Yunus Oğuz, bu kitabı ile gönülden bağlı olduğu “ Türk Milliyetçiliği “ fikrini bu eserinde de sürdürmekte ve Türk tarihinin yeni bir anlayışla, yeniden yazılması düşüncesini dile getirmektedir.

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: