Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
SULTAN GALİYEV BÜTÜN ESERLERİ (  )
Sultan Galiyev Bütün Eserleri
SULTAN GALİYEV BÜTÜN ESERLERİ (  )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 21,5 x 15,5 cm
Sayfa Sayısı
: 904
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9789756288795
Basım Yılı
: Mart 2006
kargolanamaz.
%25 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 55,56 TL
İndirimli Fiyatı
: 41,67 TL
Kazanılan Puan
: 158 AP
Bu kitabı 6,95 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 249 kişi görüntüledi.

“Çok acı çekmiş olan Türk halkının ünlü düşmanları için bile, artık bu ülkede neler olduğu apaçıktır: Sağlıklı bir milli diriliş süreci. Daha önceden buna inanmamış ya da bundan kuşku duymuş olanlar, bunu derilerinde hissediyorlar. Türk işçi ve köylülerinin ve ilerici Türk entelijensiyasının Türkiye’nin milli dirilişi çalışmasına adanmış süngüleri kime gerekiyorsa gerçekçi düşünmeyi öğretti.
Batı Avrupa emperyalistlerinin Doğuya giden yolu kendilerine açmak için güney Türkleri olan Osmanlıları yenmesi gerekiyordu. Batı halklarının Doğuya ilerlemesinden önce Türkiye onlara doğru umutsuz bir atak yapmamış mıydı? Asya ve Afrika’daki konumlarının gerçek sahipleri olabilmek için, Avrupa halklarının Osmanlı savaşçılarının cesetleri üzerinden geçmesi gerekiyordu.
Avrupa’nın da onları zayıflatmak ve onları Balkanlar’dan, Mısır’dan, Arabistan’dan Mezopotamya’dan vb. çıkartmak için güney Türkleriyle yüzlerce yıl süren savaşlar yapması gerekti.
Avrupalı yöneticiler Türkiye’nin gövdesinden parçalarını koparmayı başardılar. Ama Türkiye’yi parçalamayı başaramadılar. O yaşadı ve yaşayacak. Bize göre, o sadece yaşamakla kalmayacak, eskiden onun olan, ondan Avrupa’nın zoruyla koparılan parçalarına, Yakın Doğu’nun geri kalanına da yaşam verecek. “


Sultan Galiyev


Son yıllarda ülkemizde Sultan Galiyev fikirleri ve eylemleriyle çokça tartışılan bir isim. Galiyev, Bolşevik Devrim’de öncü roller üstlenmiş, daha sonra, geliştirdği milliyetçi sosyalizm ideolojisi nedeniyle Stalin tarafından tasfiye edilip kurşuna dizilen bir büyük Türk devrimcisi.


Galiyev hakkında bugüne kadar onun fikri yapısını yansıtacak yazıları yerine, bölük pörçük, çopunlukla yanlış çevrilmiş parçalar yayınlandı. İleri Yayınları olarak ilk kez Galiyev’in bütün eserlerini eksiksiz, sansürsüz tam metin olarak yayınlıyoruz.

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: