Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
TAPU SİGORTASI ( MÜLKİYET, İPOTEK VE İMAR SİGORTALARI )
Tapu Sigortası
TAPU SİGORTASI ( MÜLKİYET, İPOTEK VE İMAR SİGORTALARI )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 22,5 x 15,5 cm
Sayfa Sayısı
: 183
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786054420087
Basım Yılı
: Kasım 2010
kargolanamaz.
%11 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 45,37 TL
İndirimli Fiyatı
: 40,38 TL
Kazanılan Puan
: 129 AP
Bu kitabı 6,73 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 59 kişi görüntüledi.

Tapu Sigortası konusu Türkiye’de bilinen bir konu değil. Bugüne dek bu konuda yapılmış olan yayınlar, tapu sigortası konusunun yalnızca birkaç yönüne değinen, tanıtıcı nitelikte bir iki kısa çalışmadan ibarettir. Bu açıdan, bu çalışma hukuk ve sigorta dünyamız bakımından bir ilk adımdır. Bu çalışma beş ana bölüm içermektedir.

Kitabın Giriş bölümde, tapu sigortasının ve tapu güvence sistemlerinin ilgi alanı içinde bulunan, bir başka değişle tapu sigortasının öznesi niteliğine sahip taşınmaz üzerindeki haklar ele alınıp değerlendirilmektedir. Ayrıca, taşınmaz haklarının korumasını üstlenen tapu sicil sistemleri konusuna da genel hatlarıyla değinilmektedir.

Birinci, İkinci ve Üçüncü bölümlerde, çok genel çizgileriyle tapu sigortası ve uygulaması işlenmektedir; bu bağlamda, tapu sigortasının hukuk dünyasında yer alması, kavramsal olarak anlamı, hukuki niteliği, kapsamı ve uygulama özellikleri anlatılmaktadır. Tapu sigortası uygulamaları kapsamında mülkiyet, imar ve ipotek sigortaları hakkında genel bir bilgilendirmeye yer verilmektedir.

Dördüncü bölümde, Türk tapu sicil sistemi üzerinde durulmakta ve Türkiye açısından tapu sigortasına gereksinim olup olmadığı tartışılmaktadır. Beşinci ya da sonuç bölümünde ise, dünyanın içinde bulunduğu sosyal ekonomik gelişme sürecinde tapu sigortasının önemine, gelişmesinin nedenleri ile fikrî temeline ve tapu sigortası uygulamalarında avukatların işlevine işaret edilmektedir. Ayrıca, Türkiye’de tapu sigortalarına zemin oluşturan bazı hukuksal saptamalara yer verilmektedir.

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin