Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
TARİHTE TÜRKLER VE KÜRTLER SEMPOZYUMU (4 CİLT TAKIM) ( BİLDİRİLER 9-10 OCAK 2014 / ANKARA )
Tarihte Türkler ve Kürtler Sempozyumu (4 Cilt Takım)
TARİHTE TÜRKLER VE KÜRTLER SEMPOZYUMU (4 CİLT TAKIM) ( BİLDİRİLER 9-10 OCAK 2014 / ANKARA )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 22,5 x 14 cm
Sayfa Sayısı
: 1306
Cilt Durumu
: Ciltli
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 3990000026974
Basım Yılı
: 2014
1-3 iş günü temin
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 84,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 68,04 TL
Kazanılan Puan
: 239 AP
Bu kitabı 11,34 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 68 kişi görüntüledi.

Dünya üzerindeki kadim milletlerden birisi olan Türkler, tarihi dönemler içerisinde farklı dinlere inanmış ve farklı milletlerle ortak bir tarih ve kültür dairesi oluşturmuştur. Türklerin İslamiyeti kabul etmesiyle birlikte gelişen “Türk- İslam ve Medeniyeti“ bu gelişim ve etkileşimin en muazzam tezahürüdür.

Türklerin tarih boyunca muhtelif coğrafyalarda kurduğu devletlerin hemen hepsinin temel anlayışı insan merkezli, hoşgörülü ve hukuka dayalı adalet prensibini benimsemesidir.

Bu anlayış çerçevesinde Türklerin siyasi ve kültürel organizasyonlarını birlikte yaptıkları en önemli unsurlardan birisi Kürtlerdir. Türkler ve Kürtler, Türklerin hakim olduğu coğrafyaların bir kısmında ortak bir tarih, kültür ve medeniyet ortaya koymuşlardır. Bu köklü ilişki bugüne kadar tarafsız ve önyargısız şekilde yeterince incelenmediği için maalesef üzerinde çokça tartışılan ve konuşulan bir konu oluşmuştur.

Türk Tarih Kurumu üzerine yüklenen tarihi ve akademik misyon gereği; Türk ve Kürt birlikteliğini doğru, objektif ve ana kaynaklara dayalı olarak hazırlanmış tebliğlerin sunulacağı bir sempozyumda tartışmayı kararlaştırmış ve “Tarihte Türkler ve Kürtler Sempozyumu“nu düzenlemiş ve icra etmiştir.

Bu kitap, günlük siyasi kaygı ve önyargılardan uzak, sadece ana kaynaklara dayalı olarak hazırlanmış özgün bildirilerden oluşmaktadır. akademik olmak şartıyla aynı konulardaki farklı görüş ve yorumları içeren bildiriler kitapta yer almaktadır. Bu özellik eseri daha da anlamlı kılmaktadır. Kitabın ciddi bir eksikliği gidereceği ve bundan sonraki bilimsel çalışmalara önemli bir katkı sağlayacağı kanaatindeyiz.

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: