Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
TASARIMI ANLAMAK (  )
TASARIMI ANLAMAK (  )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 24 x 16 cm
Sayfa Sayısı
: 379
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786055729004
Basım Yılı
: 2008
kargolanamaz.
%10 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 41,67 TL
İndirimli Fiyatı
: 37,50 TL
Kazanılan Puan
: 119 AP
Bu kitabı 6,25 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Kategoriler
Bu ürünü 65 kişi görüntüledi.

Tasarımı anlamak yaşamımızın bazı kesitlerini anlamakla eşdeğerdir. Hepimiz her gün ve her an bir şeyleri tasarlıyor ve onları yaşamımızın bir parçası olarak yapıyoruz. Ancak profesyonel bir tasarımcının tasarım yapışı ile sıradan gündelik yaşamımızda yaptığımız tasarımların arasında önemli farklar vardır. Bir tasarımcı ürünlerindeki forma, şekle ve karaktere nasıl ulaşır? Bazı nesneler geniş bir kitlenin ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış olup, mükemmel bir şekilde yapılmış ekonomik ürünlerdir. Böyle soruların cevabı belirsizlik getirir. Bunlar evrensel problemlerdir. Bu güç soruların kesin cevabı hiç olmadığı gibi, izlenecek doğru bir yol da yoktur. Bu konulardaki gelişmeleri ve düşünceleri açıklamak bu kitabın konusunu oluşturmaktadır.


Bu kitap tasarımla ilgili olarak zaman içinde tasarımın gelişimini, tasarımın kaynaklarını, tasarımın çeşitli problem alanlarını, tasarımla iletişimi ve geleceğin tasarımlarının yöneldiği yönleri bulmak isteyen herkes için yararlıdır. Kitapta tasarımcılar üzerindeki faklı etkiler, doğanın, zanaatların ve teknolojinin etkileri ayrıntılı olarak ele alınmaktadır. Tasarımın problemleri ile ilgili bölümler amaç, işlev, bütünlük, malzeme ve strüktür, modülerlik, tasarımın soyut problemlerine eğilmektedir. Sözel olmayan iletişim özelliği ile tasarım, tasarımda iletişim bölümünde yer almaktadır. Son olarak tasarımın karşısındaki çağdaş problemler üzerinde durulmaktadır.


Kitap genel olarak tasarım kavramları konusunda bir kaynak olmayı hedeflemektedir. Özellikle tasarımla ilgili disiplinlerden endüstri ürünleri tasarımı başta olmak üzere, mimarlık, iç mimarlık vb bölümlerin öğrencileri için bir kaynak kitap olarak düşünülmüştür. Kitap geniş bir spektrumla 500’ün üzerinde renkli resimle tasarımı açıklamayı ve öğretmeyi hedefleyerek tasarlanmış ve yazılmıştır.

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin