Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
TELEVİZYON ANİMASYON REKLAMLARININ LOUİS ALTHUSSER BAĞLAMINDA ELEŞTİREL ANALİZİ ( TELEVİZYON ANİMASYON REKLAMLARININ LOUİS ALTHUSSER BAĞLAMINDA ELEŞTİREL ANALİZİ )
Televizyon Animasyon Reklamlarının Louis Althusser Bağlamında Eleştirel Analizi
TELEVİZYON ANİMASYON REKLAMLARININ LOUİS ALTHUSSER BAĞLAMINDA ELEŞTİREL ANALİZİ ( TELEVİZYON ANİMASYON REKLAMLARININ LOUİS ALTHUSSER BAĞLAMINDA ELEŞTİREL ANALİZİ )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 13,5 x 19,5 cm
Sayfa Sayısı
: 138
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786052149676
Basım Yılı
: Mart 2019
Aynı gün kargo
(16:00'a kadar geçerli)
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 14,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 11,34 TL
Kazanılan Puan
: 34 AP
Bu kitabı 1,89 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Kategoriler
Bu ürünü 261 kişi görüntüledi.
İletişim çalışmaları iki temel yaklaşımdan oluşur. Bunlardan birincisi, ana akım; diğeri de eleştirel teoridir. Bu kitap, ikinci iletişim yaklaşımı olan eleştirel teori bağlamında, Batı Marksizminin en önemli eleştirel teorisyenlerinden biri olan Louis Althusser’in felsefesi doğrultusunda oluşmuştur. İdeoloji aktarımının en önemli aracı medya, eleştirel teori ekseninde yapısalcı Marksistler tarafından geliştirilir. Bu bağlamda kitap; televizyon reklamlarının kapitalist ideolojinin yayılması için etkili bir medium (araç), bir iletişim biçimi olarak nasıl kullanıldığının anlaşılması bakımından okuyuculara ışık tutacaktır.
Eleştirel teorinin, ne olduğunun, neleri kapsadığının ve neden kullanıldığının anlaşılması bakımından önemli olan bu kitap; Karl Marx, Gramsci, Althusser, Frankfurt Okulu baş düşünürlerinden Max Horkheimer, Theodor W. Adorno, Herbert Marcuse, Walter Benjamin ile eleştirel teorisyenler üzerinde etkili olan Sigmund Freud ve Althusser’den etkilenen Stuart Hall’ın kuramlarını anlaşılır bir dille ifade etmesi açısından okuyucuya faydalı olacaktır. Bunun yanı sıra; televizyon reklamlarında kullanılan yapım tekniği animasyonun, neden bu kadar öne çıktığını ve geçmişteki ilk animasyon örnekleri ile Emile Cohl’un animasyon filmlerine yer verilerek ideolojik yapıların nasıl normalleştirildiğini de ele almaktadır.
Roland Barthes’ın; televizyon animasyon reklamlarının ürünü pazarlamak için oluşturduğu toplumsal pratiklerin ya da kapitalist ideolojik yapıların farklı şekillerde açığa çıkması bakımından aydınlatıcı nitelikte olan göstergebilimsel yöntemine de yer verilmiştir.
Bu kitap; Althusser felsefesi bağlamında göstergebilimsel yöntem ekseninde; özellikle bilinçli olarak yapılan reklamlardaki kodlanmış kapitalist ideolojilerin fark edilebilmesi için, bireylerin, günümüz televizyon animasyon reklamlarına, ne anlattığı değil de aslında ne söylediği bakış açısıyla bakması gerektiğini okuyucuya gösteriyor.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin