Tükendi
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
TEMEL DÜŞÜNCELER 3 (  )
Temel Düşünceler 3
TEMEL DÜŞÜNCELER 3 (  )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 24 x 16 cm
Sayfa Sayısı
: 76
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786055339401
Basım Yılı
: Temmuz 2015
kargolanamaz.
%8 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 6,48 TL
İndirimli Fiyatı
: 5,96 TL
Kazanılan Puan
: 18 AP
Bu kitabı 0,99 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 129 kişi görüntüledi.

Bugün küreselleşme olgusu altında hızlı bir değişim ve gelişim gösteren dünyamızda en çok askeri, politik ve ekonomik olarak ve daha bir çok alanda yeni düzenler yerini almaktadır. Türkiye’nin bu yeni düzen içindeki yeri ve önemi azımsanmayacak bir boyuttadır.

Bugün Türkiye, Asya’dan Avrupa’ya, doğudan batıya, kuzeyden güneye bütün insanlarını eşit şekilde kucaklamakta ve Avrupa’yla Asya arasında bir köprü vazifesi görmektedir. Bu köprü kültür ve dostluk köprüsüdür. Türkiye, arkeolojik mirası doğrultusunda yer üstünde ve yer altında bir çok Anadolu’daki medeniyetlerin, kültürel açıdan tarihi mirasına ev sahipliği yapmakla kalmayıp, üç büyük dinde de bahsi geçen olayların bu topraklarda yaşanmış olması nedeniyle dünya inancını da barındırmaktadır. Bu kültür ve dostluk köprüsünü, terörizm ve bölücülük gibi türlü oyunlarla yıkmak isteyenler, kardeşi kardeşe düşürmek isteyenler vardır.

Türkiye, gerek komşu olduğu ülkelerle gerekse komşu olmadığı diğer tüm dünya ülkeleriyle her zaman dostluk ve barış içinde olmak istemiştir. Bugün Türkiye jeopolitik ve jeostratejik öneminin farkında olan bir ülkedir. Türkiye dünya barışı için üzerine düşen misyonu da tam anlamıyla yerine getirmek istemektedir. Bunun için Türkiye AGİT üyesi olup, AB’ye girme süreci içindedir.

Her şeyden önce bir dünya ülkesi olarak üzerinde yaşadığımız dünyanın kıymetini bilmeli ve kimseye zarardan başka bir şey getirmeyen kardeş düşmanlığı, terörizm, ben merkezcil politikalarla ve kötü niyet oyuncağı kimyasal silahlarla bu dünyayı kirletmemeye özen göstermeliyiz.

Bugün Anadolu insanı dış mihraklı, kıskanç, kötü emelleri olan, tezgah ve tuzaklara gelmemeli, her şeyin birlik ve beraberlikle olacağını unutmamalıdır. Günümüzde Anadolu insanı tüm gezegenimizin hasretini çektiği huzur, refah, barış, güvenlik, sevgi, saygı, hoşgörü, fedakarlık, şefkat, merhamet, yardımlaşma, dayanışma, birlik ve beraberlik gibi insani hasletleri uygulamaya koyarak tüm dünyamıza örnek olmalıdır.

Sayın okuyucularım, bu kitap içinde kendi bildiğim ve değindiğim, kısa başlıklar halinde sizlere söylemeye çalıştığım konularda hatalarım olmuşsa da siz değerli okuyucular tarafından bağışlanacağını ummaktayım.

Sevgilerimi ve Saygılarımı Sunarım.

- Prof. Dr. Mehmet KAYA

Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: