Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
TEMEL GIDA MİKROBİYOLOJİSİ - FUNDAMENTAL FOOD MİCROBİOLOGY ( TEMEL GIDA MİKROBİYOLOJİSİ - FUNDAMENTAL FOOD MİCROBİOLOGY )
TEMEL GIDA MİKROBİYOLOJİSİ - Fundamental Food Microbiology
TEMEL GIDA MİKROBİYOLOJİSİ - FUNDAMENTAL FOOD MİCROBİOLOGY ( TEMEL GIDA MİKROBİYOLOJİSİ - FUNDAMENTAL FOOD MİCROBİOLOGY )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 17 x 24 cm
Sayfa Sayısı
: 626
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786053205432
Basım Yılı
: Kasım 2016
Aynı gün kargo
(16:00'a kadar geçerli)
%20 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 62,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 49,60 TL
Kazanılan Puan
: 151 AP
Bu kitabı 8,27 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Bu ürünü 1097 kişi görüntüledi.
Gıda Mikrobiyolojisi, bilimsel gelişmelere açık, modern ve uygulamalı bir bilim dalıdır. Aynı zamanda teknolojik yeniliklerin en hızlı bir şekilde uygulandığı alanlardan birisidir. Bu anlamda Gıda Mikrobiyolojisinin altın çağına girdiği söylenebilir. Gıda Mikrobiyolojisinin temelini oluşturan her üç alanında da – faydalı mikroorganizmaların, bozulma yapan mikroorganizmaların ve patojenlerin mikrobiyolojisi – gelişmeler inanılmaz bir hızla devam etmektedir. Bir zamanlar sadece koloni sayılarak ve koloni özelliklerinin incelenmesine dayalı olarak yapılan basit işlemlerin yerini günümüzde, genom dizilemeleri veya biyosensörler kullanılarak yapılan daha sofistike yöntem ve uygulamalar almıştır.Bu gelişmeleri yakalayan Temel Gıda Mikrobiyolojisi, “yeni ve yeni ortaya çıkan gıda kaynaklı patojenler ve patojenez mekanizmasının açıklanması” gibi, gıda kaynaklı hastalıklarla ilişkili konuları daha geniş şekilde kapsar. Kitabın yazarları uzun yıllar edindikleri deneyimlerini, bilgi ve yeni gelişmeleri de içerecek şekilde kaleme alarak ortaya koydukları bu eserde; farklı gıda çeşitlerinde kontrol yöntemlerinin etkin bir şekilde uygulanması gibi konulara da ayrıntılı bir şekilde yer vermişlerdir. Bu bilgiler, mikroorganizmaların yol açtığı bozulmaların azaltılması konusunun anlaşılmasına da katkı sağlayacaktır.Bu baskıda yer alan yeniliklerMikroorganizmalarda tutunma ve biyofilm oluşumu ile ilgili yeni bir bölümBakterilerin gıdada gelişmeleri ve bakterilerde çoğunluk algısıPatojenlerin kontrol ve saptanması ile ilgili yeni uygulamalarBağırsaklardaki yararlı mikrobiyota ve patojenlerin, kronik hastalıkların ve obezitenin kontrolünde probiyotiklerin kullanılması konularında güncel bilgilerGıdanın korunmasında nanoteknolojiCronobacter sakazaki, E. coli O104:H4, Clostridium difficile ve Nipah virus gibi yeni patojenlere ait bilgilerSu ürünleri ile ilgili toksinlere ait kapsamlı bir listeYeni antimikrobiyal bileşikler örneğin; polilisin, laktoferrin, laktoperoksidaz, ovotransferrin, defensinler ile tıbbi bitkiler ve baharatlar ile ilgili güncel bilgilerInfrared ısıtma ve plazma teknolojileri gibi modern gıda işleme teknolojileri ile ilgili güncel bilgilerOkuyuculardan gelen geri dönüşler de dikkate alınarak ve yüksek standart korunarak hazırlanan bu baskıda, çok daha kolaylıkla izlenebilen şekil ve açıklamalara yer verilmiştir. Bölümler, bilgilerin mantıksal bir sıra ile birbirini takip edeceği ve tamamlayacağı bir şekilde düzenlenmiştir. Temel Gıda Mikrobiyolojisi kitabı; lisans ve lisans üstü öğrenciler, akademisyenler ve araştırıcıların Gıda Mikrobiyolojisi ve Gıda Güvenliği/Güvenilirliği ile ilgili tüm konularda yararlanabilecekleri temel bir kaynaktır.Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala: