Sepete Ekle
Tüm Kategoriler
Tüm Kategoriler
Akademik
Bilgisayar
Bilim - Mühendislik
Çocuk Kitapları
Edebiyat
Eğitim
Ekonomi
Felsefe
Fırsatlar
Genel Konular
Gezi ve Rehber Kitapları
Hobi
Hukuk
İnanç Kitapları - Mitolojiler
İnsan ve Toplum
İslam
Müzik
Periyodik Yayınlar
Politika Siyaset
Psikoloji
Sağlık
Sanat
Sevgililer Günü Özel
Sosyoloji
Tarih
Yabancı Dilde Kitaplar
Yemek Kitapları
Ürünü İncele
TEORİ VE PROBLEMLERLE MÜHENDİSLİK MEKANİĞİ STATİK VE DİNAMİK ( TEORİ VE PROBLEMLERLE MÜHENDİSLİK MEKANİĞİ STATİK VE DİNAMİK )
Teori ve Problemlerle Mühendislik Mekaniği Statik ve Dinamik
TEORİ VE PROBLEMLERLE MÜHENDİSLİK MEKANİĞİ STATİK VE DİNAMİK ( TEORİ VE PROBLEMLERLE MÜHENDİSLİK MEKANİĞİ STATİK VE DİNAMİK )
Basım Dili
: Türkçe
Ebatı
: 19,5 x 27,5 cm
Sayfa Sayısı
: 528
Cilt Durumu
: Ciltsiz
Boyut
: Normal Boy
Barkod
: 9786053954545
Basım Yılı
: 2011
Aynı gün kargo
(16:00'a kadar geçerli)
%19 İNDİRİM
Liste Fiyatı
: 119,00 TL
İndirimli Fiyatı
: 96,39 TL
Kazanılan Puan
: 144 AP
Bu kitabı 16,07 ₺'den başlayan taksitlerle satın alabilirsiniz.
Kategoriler
Bu ürünü 695 kişi görüntüledi.
Bu kitap, özellikle mühendislik ve fen bilimleri öğrencilerine, analitik ve uygulamalı mekanikte, daha fazla bilgi ve tecrübe edinmelerinde yardımcı olması için standart ders kitaplarına bir ek olarak tasarlanmıştır. Yazarlar temel prensiplerin aydınlatılmasının ve akılda kalmasının en iyi yolunun, çözülmüş birçok problemin teşkil edilmesine bağlı olduğuna inanmaktadırlar. Bu kitap herhangi bir ders kitabıyla tamamen uyuşmasa da, yazarlar bu kitabın tüm ders kitapları için değerli bir ilave olabileceğine inanmaktadırlar.


Bu kitabın önceki baskıları çok beğeni almıştır. Bu baskı, üçüncü ve dördüncü baskılardaki gibi U. S ve SI birim sistemlerini içermektedir. Problemlerdeki birimlerin yaklaşık olarak % 50’si U. S ve % 50’side SI birim sistemine dayanır. Bununla birlikte, birimler herhangi bir problemde birbirine karıştırılmamıştır. Yazarlar şimdilik üniversite iki düzeyindeki öğrenciler için uygun en iyi matematiksel teknikleri kullanmaya çalışmışlardır. Bunun için, matematik yöntemlerin teori ve problemlere çekicilik ve basitlik sağlayacağı bölümlerde, vektörel yöntemler uygulanmıştır. Diğer taraftan başka yerlerde, birçok problem için çok uygun çözümler vermesi nedeniyle, skaler yöntemler kullanmakta tereddüt edilmemiştir. Bölüm 1, tüm kitap için gerekli vektör tanımları ve işlemlerin bir özetini içerir. Bu giriş bölümüne ait uygulamalar kitabın başından sonuna kadar uygulanmıştır. Bazı bilgisayar çözümleri verilmiştir, ancak birçok problem isteğe bağlı olarak diğer yöntemler kullanılarak çözülebilir.


Bölümlere ait konular, genellikle standart mekaniğe giriş derslerinde yer alan esaslara uygundur. Her bir bölüm, ilgili olduğu tanımların, prensiplerin ve teoremlerin ifadesi ile başlar. Bölümleri ağırlık derecesine göre sınıflandırılmış, çözülmüş ve ek problemler takip eder. Çözümlü problemler, teorinin gösterilmesi yanında, teorinin daha geniş açıklanmasını sağlar, analiz yöntemlerini verir, pratik örnekler içerir. Bu problemler, öğrencinin temel prensipleri, doğru ve güvenilir bir şekilde uygulaması için ayrıntılı noktalara odaklanmasını sağlar. Çok sayıdaki teorinin ispatı ile formüllerin çıkarılışı çözümlü problemlerin içinde yer alır. Ek problemlerin bir çoğu, her bir bölümde yer alan konuların yeniden gözden geçirilmesini sağlar.
Ürünü Oyla:
Tüm ürün yorumları listeleniyor.
Sırala:
Bizimle İletişime Geçin